Kredi Kartı Olanlara Güzel Haber

Kredi Kartı Olanlara Güzel Haber

Kredi kartı olanlara güzel haber Merkez Bankası’ndan geldi. Alışverişlerini kredi kartı ile gerçekleştiren ancak ödemelerinde gecikmeler yaşayan vatandaşlar artık daha az faiz ödeyecekler. Merkez Bankası tarafından alınan yeni bir kararla kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami faiz oranı yüzde 2’den yüzde 1,60’a indirildi.

Kredi Kartı Olanlara Güzel Haber

Merkez Bankası (TCMB), kredi kartı işlemlerinde uygulanacak faiz oranlarını düşürdü. Buna göre, TL cinsinden yapılan kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami faiz oranı % 2 oranından % 1,60 oranına düşürüldü. Yüzde 1,60 olarak uygulanan yabancı para cinsinden yapılan kredi karşı işlemlerinde ise aylık azami faiz oranı % 1,28 olarak yeniden belirlendi.

Kredi Kartı Olanlara Güzel Haber

Kredi Kartı Gecikme Faizi İndirildi

Ayrıca aylık gecikme faizi oranları ise TL cinsinden işlemler için % 2,40 oranından % 2 oranına düşürülürken yabancı para cinsinden işlemlerde de % 2 oranından % 1,68 oranına düşürüldü. Merkez Bankası ‘nın aldığı faiz indirimi kararları 1 Ekim tarihinden itibaren geçerli olacak.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir