Kredi Kartı Taksit Sayıları Artırıldı

Kredi Kartı Taksit Sayıları Artırıldı

BDDK kararı ile kredi kartı taksit sayıları artırıldı. Kredi kartında taksit sınırı, mobilya alımlarında 18 aya, elektronik eşya alımlarında 6 aya, fiyatı 3500 Lira ‘ya kadar olan televizyon alımlarında ise 12 aya çıkarıldı.

Kredi Kartı Taksit Sayıları Artırıldı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kredi kartı taksit sınırlandırmasında düzenlemeye giderek, taksit sayısını mobilya alımlarında 12 aydan 18 aya, elektronik eşya alımlarında 3 aydan 6 aya çıkardı.

İşte BDDK tarafından düzenlemelere ilişkin yapılan o açıklama;

” Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) ‘ nın 12 Haziran 2019 tarihli ve 8385 sayılı kararı ile Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26’ncı maddesinin yedinci fıkrası uyarınca, 11 Ocak 2019 tarihli ve 8198 sayılı Kurul Kararı ile belirlenen kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinin;

Mobilya alımlarında 12 aydan 18 aya, elektronik eşya alımlarında 3 aydan 6 aya ve fiyatı 3500 TL ‘ye kadar olan televizyon alımlarında 9 aydan 12 aya çıkarılmasına karar verilmiştir.

Ayrıca konaklama ve havayolları ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda 9 aydan 12 aya, vergi ödemelerinde 9 aydan 12 aya, elektrikli eşya alımlarında 12 aydan 18 aya yükseltilmiştir. Kurumsal kredi kartlarındaki genel taksit sınırının ise 12 aydan 18 aya çıkarılmasına karar verilmiştir. “

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir