Kredi Kullanmak İsteyenlere Kötü Haber

Kredi Kullanmak İsteyenlere Kötü Haber

Kredi kullanmak isteyenlere kötü haber BDDK ‘dan geldi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, 9131 sayılı kurul kararı ile tüketici kredilerine ilişkin genel vade sınırının 60 aydan 36 aya indirilmesine karar verildiğini duyurdu. Bu karar ile bankalar artık Tüketici Kredisi vadelerini 36 ayla sınırlandırmak zorunda kalacak.. Bu da kısa vadede aylık kredi taksitlerinin artması demek..

Kredi Kullanmak İsteyenlere Kötü Haber

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) finansal istikrarı destekleyici rolünü etkin biçimde kullanmaya devam ediyor. BDDK ‘nın, ekonomide konjonktürel etkileri dengeleyici, finansal istikrarı destekleyici rolünü etkin biçimde kullandığını belirten uzmanlar, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu ‘nun kredi ve kredi kartı taksit sınırlamaları ile büyümenin hızlandığı dönemlerde güçlenen talebin makroekonomik dengelere olumsuz yansımasının önüne geçerken, büyümenin yavaşladığı dönemlerde tüketim dengelerini rahatlatıcı kararlar uyguladığını kaydetti.

Kredi Kullanmak İsteyenlere Kötü Haber

Uzun Vadede Olumlu Bir Karar

BDDK ‘nın tüketici kredilerinde taksit sayısını 36 aya indirmiş olması kısa vadede kredi kullanmak isteyenleri üzecek olsa da, uzun vadede vatandaşların daha kısa sürelerle borçlanabilmesini sağlayacağından ekonomiyi olumlu etkileyecek. Ekonomik genişleme döneminde 60 aya yükseltilen kredi vadeleri yeniden 36 aya indirildi.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir