Kredi Vadeleri Uzuyor mu?

Kredi Vadeleri Uzuyor mu?

Kredi Vadeleri Ne Zaman Uzayacak ? şeklinde bize gelen mesajlar bu konuda kapsamlı bir araştırma yapmamızı gerektirdi. Öncelikle Kredi Vadesi Uzuyor ya da Kredilerde Vade Uzadı şeklinde bazı basın organlarında çıkan haberler şu an için netleşmiş bir kararı yansıtmıyor. Ancak seçim öncesinde hükümet yetkililerinin iç talebi canlandırmak amacı ile böyle bir karar aldığı ve bu uygulamanın BDDK tarafından kısa sürede uygulamaya sokulacağı belirtiliyor.
.
Bu kapsamda bize bilgilere göre uygulama yürürlüğe girerse İhtiyaç Kredileri ya da Tüketici Kredilerinin maksimum vadesi 36 aydan 48 aya çıkarılacak.. Yani şu an en fazla 36 ay taksitle İhtiyaç Kredisi kullanılabiliyorken uygulama hayata geçtiğinde 48 aya kadar taksitle İhtiyaç Kredisi kullanmak mümkün olacak. Ayrıca Taşıt Kredilerinde de 48 ayla sınırlı olan maksimum kredi vadesinin 60 aya kadar çıkarılması bekleniyor. Kurulda ayrıca kredi kartlarına olan taksit sınırlamalarının da tamamen kaldırılması ya da uzatılmasının da gündeme geldiği ve bu konudaki çalışmaların da devam ettiği belirtiliyor.
.
Kredilerde Vadelerin Uzaması ile ilgili bilgiler netleştiğinde ve uygulamalar hayata geçirildiğinde sitemizden sizlere ayrıca duyuru yapacağız. Bu konuda sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir