Kredi ve Kredi Kartı Borçlarının Transferi

Kredi ve Kredi Kartı Borçlarının Transferi

 
Özellikle kredi faizlerinin düşmesi ile sonrasında çok sayıda okuyucumuz Kredi yada Kredi Kartı Borçlarını yeni kullanacakları bir kredi ile kapatmak ve böylece kredi borçlarını daha uzun vadeye yayarak daha düşük faizlerle kredisini ödemek imkanlarının bulunup bulunmadığını ve bu işlemi nasıl gerçekleştirebileceklerini öğrenmek istediler.
 
Bizler de bugün Kredi Borç Transferi, Borç Transfer Kredisi, Konut Kredisi Transferi, Kredi Kartı Borç Transferi gibi konuları incelemeye çalışacağız. Borç Transfer Kredisi Kampanyaları borcumuzu transfer edeceğimiz ürüne göre adlandırılmaktalar çoğu zaman. Yani Kredi Kartı Borç Transfer Kredisi yada Konut Kredisi Borç Transferi gibi..
 
Daha önce kullandığımız kredilerin ödemesinde Borç Transfer Kredisi kullanmamız için en uygun zamanlar kredi faizlerinin düştüğü zamanlardır. Olay kredi faizleri yüksekken yüksek faizlerle kullandığımız kredilerin ödemesini kullanacağımız Transfer Kredisi ile erken yapıp (peşin ödeme yapıyoruz) ödemekle yükümlü olduğumuz faizlerden kurtulmuş oluyoruz. Böylece yeni kredimizi daha düşük faizle kullandığımız için ödemekle yükümlü olduğumuz faiz daha düşük miktarlarda oluyor.
 
Burada dikkat etmemiz gereken nokta eski kullandığımız krediyi peşin ödersek ne kadar avantajımız olacağını bulmaktır. Bu rakamı bankanızdan öğrenebilirsiniz. Bulacağımız bu rakamla yeni kullanacağımız Transfer Kredisi maliyetini ve hesaplamalarını karşılaştırabiliriz. Aradaki fark bizim için değerli bir miktarsa Transfer Kredisi kullanmamız bize bu miktarı kazandıracaktır.
 
Özellikle kredi kartı borçlarını ödeyemeyenler için de kesinlikle tavsiye ettiğimiz Kredi Kartı Borç Transferinde de ödeyemediğimiz kredi kartlarımıza bankaların yüksek miktarda uyguladıkları faizleri ödemek yerine kullanacağımız Kredi Kartı Borç Transferi ile çok daha düşük tutarlarda faiz ödeyerek borçlarımızı taksitler halinde ödeyebiliriz.
 
Şimdi dilerseniz Bankaların Kredi Transferi için sundukları kredi kampanyalarına bir göz atmaya çalışalım. İşte bazı Transfer Kredisi Kampanyaları;
 
Vakıfbank Konut Kredisi Borç Transferi
 
Vakıfbank Kredi Kartı Borç Transferi Kredisi – Taktik
 
DD Mortgage Konut Kredisi Transferi
 
Denizbank Transfer Kredi
 
Denizbank Transfer Mortgage
 
Fortis Borç Transferi
 
Citibank Borç Transferi

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Hasan Doğan

Hasan Doğan Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olup, özel bir şirkette finans danışmanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda çeşitli ekonomi yayınlarına yazarlık hizmeti de veren yazarımız uluslararası pek çok yayında da adından söz ettirmiş başarılı bir ekonomisttir.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir