Kredimi Hangi Yollarla Ödeyebilirim?

Kredimi Hangi Yollarla Ödeyebilirim?

Günlük koşturma içerisinde bazen zaman bulamayıp ödemelerinizi nasıl yapacağınızı düşünebilirsiniz. Çoğu banka bu koşturmalı hayatı düşünüp bunlar için bir çok uygulama ile sizlere kolaylık sağlamaktadır. Ancak kredinizi ödemeyecek durumda kalırsanız borcunuz katlanacak ve gün geçtikçe altından kalkılmaz bir hale gelecektir. Peki nedir krediyi ödemenin yolları? Bankayla anlaşma yapılabilir mi? Borç transferi nedir? Ödeyemediğim borçla nasıl başa çıkarım? İşte bütün bu soruların cevaplarını sizler için listeledik.

kredi-odeme-plani-hesaplama.jpg

1- Paranız Var Ama Zamanınız Mı Yok?

Bankada sıra alıp kuyruk beklemek çoğumuzun sıkışık zamanımızdan zaman çalmaktadır. Ancak bu işi telefonunuzdan, internet şubesinden ya da bankanızın ATM'sinden yapabilirsiniz. Hem bankada beklemek kadar çok zamanınızı almaz hem de sırada beklemenin sıkıntısını yaşamazsınız. Telefon, internet ya da ATM'den yapacağınız işlemlerde kredi borcu ödeme seçeneğini seçerek rahat bir nefes alabilirsiniz. Bu durum sadece nakit para ile değil yine aynı yollarla EFT veya havale yaparak da gerçekleştirebilirsiniz.

kredi-odeme-yollari.jpg

2- Kredi Borcunuzu Ödeyemez Durumdasınız Ve Kulaktan Dolma Bilgilerle Hareket Etmek İstemiyorsanız

Şu günlerde hemen hemen herkesin kredi borcu bulunmaktadır. Kimisi bu borcu aksatmadan ödeyebilmekte kimisi ise borcunu nasıl ödeyeceğini düşünmektedir. Ödemekte zorlandığınız kredi borcunuzu ödemenizin çeşitli yolları vardır.

Bu yollardan ilki kredi çektiğiniz bankanız ile bir anlaşma yaparak mevcut kredi borcunuzu yapılandırma yolundan ilerleyebilirsiniz. Bankanız zaten borcun ödenmesini istediği için ödeme planını size uygun bir hale getirmek için ortak bir yol bulmak isteyecektir.

Kredi borcunuzu ödemenizin ikinci bir yolu ise (ki bu özellikle farklı farklı bankalara borçları olan insanların kullandığı bir yöntemdir) borçlarınızı tek bir bankada toplayarak diğer bütün bu bankalara olan borcu kapatmaktır. Tabii ki bu yöntemi kullanacak iseniz seçeceğiniz banka faiz oranı en düşük ve sizin için hazırladıkları ödeme planı sizin için en uygun olanı olmalıdır. Çünkü yapılandırdığınız veya tek bir bankada topladığınız bu borcu veya borçları tekrar ödeyemem durumuna geldiğinizde daha büyük sıkıntılarla karşılaşmanız olasıdır. Aksi takdirde banka borcunuz karşılığında maaşınızın bir kısmına el koyarak borcunuzu kapatma yoluna başvurabilir.

 

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir