Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin Şirketleri

Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin Şirketleri

Kredinizi biz çekelim siz ödeyin şirketleri özellikle kredi çekemeyen, kredi notu düşük olan, paraya ihtiyacı olan birçok kişinin başvurduğu yöntemlerden bir tanesidir. Tabi bu yöntem ne kadar güvenli, geri ödeme olanakları nasıl diye soracak olursanız buna yazımızın devamında hep birlikte bakacağız. Tabi bu şirketlerin hepsi güvenilir değil öyle ki bazı müşterilerden peşin para aldıktan sonra ortadan kaybolanlar, dolandırıcılar bulunmakta. Bu yüzden böyle bir işe kalkıştığınız zaman kurumsal bir firmayla iş yapmanız daha iyi olacaktır. Diğer durumda ise size vaatlerde bulunan ilk kez gördüğünüz şahıslara itibar etmemenizi öneriyoruz.

 

Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin Modeli

Kredinizi biz çekelim siz ödeyin modeli olarak kredi çekemeyen kişilerin yapmış olduğu araştırmalar sonucu bir çıkış kapısı buldukları yoldur. Bu yol ile firmalar tarafından kredi çekilir ve bu kredi kişi ile yapılan sözleşmeler, ipotekler, senetler neticesinde kişiye verilerek taksitli halde faiz koyularak tekrar alınır. Bir nevi tefecilik yani. İnternet üzerinden araştırdığınız zaman bu şekilde kredi notu düşük olan, sicili bozuk olanlara birçok kişinin kredi çekip verdiğini göreceksinizdir. Az önce de belirttiğimiz gibi kurumsal olmayan firmaların çoğu bu işin dolandırıcılığına kaçmaktadır.

Kredinizi biz çekelim siz ödeyin yöntemi ile birçok kişiyi kandırmakta ve dolandırmaktadır. Bu yüzden kredinizi biz çekelim siz ödeyin şeklinde teklif sunanların güvenilir kişiler olmasına dikkat etmemiz gerekmektedir. Çünkü krediyi almak için vereceğimiz ipotek, senet gibi belgeler ile bizi çok sıkıntılı durumlara sokabilirler. Kredi ihtiyaçlarını karşılamak isteyen bazı kişiler ise bu yöntem yerine genellikle para veren kuyumcular veya taksit yöntemiyle elektronik cihaz satan firmaları tercih etmektedirler.

Sizin yerinize kredi çeken kişilere gelecek olursak bunların kazancı ise size verdikleri kredi tutarından çok daha fazlasını talep etmeleridir. Mesela on bin lira tutarında çekeceğiniz bir kredide elinize geçen tutar yaklaşık sekiz bin lira olmaktadır. Bunun iki bin lirasını size bu krediyi sağlayan şahıs, firma vb. almaktadır. Bu yüzden bu durumlara düşmemeye dikkat etmeli elimizden geldiğince bu borç bataklığına sürüklenmemeliyiz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir