Kuruluş Osman Dizisi Merak Edilen Detaylar

Kuruluş Osman Dizisi Merak Edilen Detaylar

Yakın zamanda ATV ekranlarında başlaması beklenen ve kanal tarafından tanıtımları yayınlanan Kuruluş Osman dizisi şimdiden rekor kırıyor. Hem Türkiye’de hem de dünyada milyonlarca insan tarafından büyük bir heyecanla beklenen dizinin detayları da ortaya çıkmaya başladı. Kullanıcılar tarafından Kuruluş Osman dizisi oyuncuları ve Kuruluş Osman dizisi ne zaman yayınlanacak sorularının cevabını merak ediyor. İşte Kuruluş Osman dizisi merak edilen detaylar…

Kuruluş Osman Dizisi Merak Edilen Detaylar

Geçtiğimiz yıllara damgasını vuran Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğinde aynı yapımcı tarafından çekilen Kuruluş Osman dizisi daha yayına girmeden rekora koşuyor. Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğinde, bu kez Burak Özçivit ‘in başrolünde olduğu Kuruluş Osman dizisi yalnızca tanıtım videosuyla bile rekor kırdı. Burak Özçivit ‘in başrolünde olduğu dizi Kuruluş Osman ‘ın tanıtım videosu bile şimdiden 5 farklı dile çevrildi.

Tanıtım videosuyla rekor kırmayı başaran yapım Türkiye ‘den önce Cannes ‘ta boy gösterdi. Diriliş Ertuğrul dizisinin  yapımcısı Mehmet Bozdağ ‘a ait olan dizi, Twitter, Facebook, Instagram ve Youtube ‘da beş günde 20.000.000 ‘dan fazla sayıda izlendi. 5 farklı dile çevrilen tanıtım videosu İngilizce, Rusça, Arapça, Urduca ve İspanyolca başta olmak üzere pek çok dile çevrilerek internet üzerinden kısa sürede yayıldı.

Kuruluş Osman dizisi ülkemizde izleyicisi ile buluşmaya gün sayarken, Fransa ‘nın Cannes kentinde düzenlenen,  dünyanın en prestijli televizyon ve içerik fuarı olan MIPCOM ‘a katıldı. Fuarın en çok konuşulan projelerinden biri ise Kuruluş Osman oldu. Cannes ‘ın pek çok yerinde asılan afişleriyle caddeleri donatılırken dizisinin yapımcısı Mehmet Bozdağ ve başarılı oyuncu Burak Özçivit, yabancı basından büyük ilgi gördü. Fuar alanına kurulan otağ çadırında ise fuara katılanlar bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kuruluş Osman - The Ottoman

Türkiye’de Kuruluş Osman adı ile yayınlanacak dizi, yurt dışında ise ”The Ottoman (Osmanlı)” adı ile yayınlanacak. Tanıtımı ile bile şimdiden rekor kıran Kuruluş Osman dizisinin reytingleri alt üst ederek ilk sıraya yerleşmesi beklenirken, dizinin ne zaman başlayacağı da merak konusu.

Kuruluş Osman Dizisi Ne Zaman Başlayacak ?

Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğinde olan Kuruluş Osman’ın ilk bölümü için geri sayım devam ediyor. Büyük bir izleyici kesimi tarafından merakla beklenen dizinin geçtiğimiz günlerde fragmanı yayınlanmış ve çok yakında ekranlara geleceği belirtilmişti. Peki, Kuruluş Osman dizisi ne zaman başlıyor? Dizide Osman karakterini oynayarak başrol oyuncusu olacak Burak Özçivit ’in dizideki performansı da merak ediliyor. Kuruluş Osman 1. bölümü ne zaman? İşte detaylar…

Kuruluş Osman dizisinin ne zaman başlayacağı henüz ATV tarafından açıklanmadı. Dizinin yayınlanan tanıtım videosunda net bir tarih olmasa da Kuruluş Osman ‘ın Ekim ayı sonu ya da Kasım ayı başı gibi başlaması bekleniyor. Diziyle ilgili bir açıklama yapılması halinde tüm detayları sitemizden öğrenebileceksiniz.

Kuruluş Osman Dizisi Nerede Çekiliyor ?

Kuruluş Osman dizisi İstanbul Beykoz ilçesine bağlı Riva ‘da kurulan platoda çekiliyor. Dizinin çekim yerinde devasa kaleler, camiler, hanlar, hamamlar ve kiliseler en ince ayrıntısına kadar titizlikle inşa edildi. Avrupa ‘nın en büyüğü olan platoda 60 ayrı marangoz ekibi çalışıyor. Platoda oluşturulan 800 metrelik yapay göl ise dizide koca bir nehir olarak gösterilecek. Şuanda Kuruluş Osman dizi setinde 1500 kişi yeni sezon için yoğun bir şekilde çalışıyor.

Kuruluş Osman Dizisi Oyuncuları

Burak Özçivit(Osman Gazi Osman Bey)
Özge Törer
Aslıhan Karalar (Malhun Hatun)
Ragıp Savaş (Dündar Beyin Yetişkinliği)
Ayşegül Günay (Zühre)
Nurettin Sönmez (Bamsı Beyrek)
Saruhan Hünel (Alisar)
Alican Albayrak
Seda Yıldız (Dabali)
Alma Terziç (İzadora)
İsmail Hakkı Ürün (Samsa Çavuş)

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir