Kuveyt Türk Konut ve Araç Finansmanı Kar Oranları

Kuveyt Türk Konut ve Araç Finansmanı Kar Oranları

Bankalardan kredi faiz oranlarına ilişkin indirim haberleri gelmeye devam ederken, katılım bankalarından da kar oranlarının aşağı çekildiğine dair haberler gelmeye devam ediyor. Faizsiz bankacılığın öncülerinden olan Kuveyt Türk Konut ve Araç Finansmanı kar oranları da indirildi.

Kuveyt Türk Konut ve Araç Finansmanı Kar Oranları

Ülkemizde faaliyet gösteren katılım bankalarının öncülerinden olan Kuveyt Türk Katılım Bankası da kar oranlarında yeni indirimlere giderek daha uygun finansman seçenekleri sunacağını duyurdu. Kuveyt Türk, konut finansmanında kâr % 1,14 ’e, araç finansmanını ise % 1,24 ’e indirdiğini açıkladı. Kuveyt Türk Katılım Bankası, ayrıca kurumsal ve ticari şirketler ile KOBİ ’lere yönelik TL finansmanında ise tüm vadelerdeki finansman oranlarında 250 baz puanlık indirime gidildiğini duyurdu.

 

Kuveyt Türk, bugün yapmış olduğu bir açıklama ile finansman oranlarında değişikliğe gittiğini duyurdu. Banka, araç ve konut finansmanlarındaki kâr oranlarını düşürdüğünü belirtti. Açıklamada ayrıca işletmelere yönelik olarak da her vade diliminde indirim gerçekleştirildiği belirtildi. Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, tüm vade seçeneklerinde konut finansmanı kâr oranı % 1,14 ’e, araç finansmanı kâr oranın ise % 1,24 ’e düşürüldü.

Kuveyt Türk Konut ve Araç Finansmanı Kar Oranları

Kuveyt Türk müşterilerinin sigorta ürünlerini kullanmaları halinde ise konut finansmanında % 1,11, araç finansmanında ise % 1,21’ e kadar düşürülüyor.  Kuveyt Türk, araç finansmanında 60 aya varan ve konut finansmanında ise 120 aya varan vade seçenekleri sunuyor. Kuveyt Türk, kurumsal ve ticari şirketler ile KOBİ ’lere yönelik TL finansmanlarında ise tüm vadelerdeki finansman oranlarında 250 baz puanlık indirim gerçekleştirdiğini de açıkladı.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir