Kuveyt Türk Kredi Erteleme Detayları

Kuveyt Türk Kredi Erteleme Detayları

İlk olarak Çin’in Wuhan eyaletinde görülen ve kısa zamanda tüm dünyada yayılım göstererek tüm dünya ekonomisini de olumsuz etkileyen korona virüs salgını ülkemiz ekonomisini de olumsuz olarak etkiliyor. Yavaşlayan ekonomi nedeni ile hem işletmeler hem de bireyler olumsuz etkilendi. Bu olumsuzluk etkilerini en aza indirmek için bir dizi önlem alan bankalardan biri de Kuveyt Türk Katılım Bankası oldu. İşte Kuveyt Türk tarafından alınan önlemler ve Kuveyt Türk kredi erteleme detayları..

Kuveyt Türk Kredi Erteleme Detayları

Kuveyt Türk’ün bireysel ve tüzel müşterilerine destek olmak amacı ile hayata geçirdiği kararlar ve kolaylıklar şöyle:

Tüzel Kişilerin Kredi Borçları Ertelenecek

Koronavirüs salgınından etkilen sektörlerde faaliyet gösteren tüzel müşterilerin ihtiyaç duyması ve talep etmesi halinde Nisan ayı sonuna kadar olan taksit ödemeleri Haziran ayına ötelenecek.

Bireysel Kredilerde de Krediler Ertelenecek

Koronavirüsten etkilenen sektörlerde faaliyet gösteren firmalarda çalışan veya bu sektörlerde müteşebbis olan bireysel müşterilerin ihtiyaç duyması ve talep etmesi halinde konut, ihtiyaç ve araç finansmanının Nisan sonuna kadar olan taksit ödemeleri Haziran ayına ötelenecek.

Kuveyt Türk Kredi Erteleme Detayları

Kredi Kartı Borçlarına 1 Ay Erteleme

Salgından etkilenen bireysel müşterilerin ihtiyaç duyması veya talep etmesi halinde kredi kartı borçları 1 ay ötelenecek.

Mevcut Krediler Uzun Vadelerle Yapılandırılabilecek

Salgından etkilenen sektörlerde bulunan tüm segmentlerdeki müşterilerin bugüne kadar kullandıkları finansman, ihtiyaç duymaları halinde (ödemesiz dönem dahil) mevcut vade yapısından daha uzun bir vadede yapılandırılacak.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir