MasterCard’dan Tatil Harcamalarına Bütçe Planlayıcı

.

MasterCard Bayram ve Yılbaşı döneminde kart hamillerinin bütçelerini daha kolay kontrol etmeleri amacıyla mikro web sitesi açıyor.

Her yıl milyonlarca insan, bayram, yılbaşı gibi özel günlerde yaptıkları harcamaları kontrol altında tutmak için kesin kararlar alıyor. Ama son dakika telaşı içinde, kalabalık mağazalardan, alışveriş merkezlerinden veya Internet üzerinden yapılan alışverişlerle bu kararlar uçup gidiyor.

Bayram, Yılbaşı tatilinde ve Ocak ayı boyunca, tüketicilerin bütçesi içinde kalmasına yardımcı olmayı isteyen MasterCard, kullanıcıların harcamalarını hediye, gıda, yolculuk, dekorasyon gibi bölümlere ayırmasını sağlayacak, Internet üzerinden çalışan bir hesap makinesi geliştirdi. Hesap makinesinden yararlanmak isteyenlerin tüm yapması gereken, planladığı alımları hesap makinesine girmek ve aşırı borçlar yüzünden sorun yaşamadan, olağanüstü bir Yılbaşı geçirmek için hesap makinesinin kendisinin yerine toplamları almasını izlemek.

MasterCard Güney Doğu Avrupa Genel Müdürü Özlem İmece “Yılbaşı hepimizin para harcamaktan keyif aldığı bir dönem. Ancak yaptığımız harcamaların ortalamamızın çok üstüne çıkıp çıkmadığını kestirmemiz pek kolay değil. MasterCard Yılbaşı Hesaplayıcısı, ihtiyacınız olan her şeyi alırken, harcamalarınızın makul bir düzeyde kalmasını sağlayacak” diyor.

Web sitesinde ayrıca, tüketicileri bütçelerini korumaya ve duyarlı harcama yapmaya teşvik eden kullanışlı tavsiyeler de yer alıyor. 12 Aralık 2007’de 10 ayrı dilde yayına başlayan site tüm Avrupa’dan kullanıcılara hitap ediyor. MasterCard 2008 yılı boyunca siteye ayrıca evlilik törenleri, aile tatilleri, bayramlar gibi büyük harcamalar gerektiren özel olaylarla daha rahat baş edebilmelerini sağlayacak bilgileri de ekleyecek.

Lütfen kendi Yılbaşı bütçenizi yapmak için www.mastercardcalculator.com adresini ziyaret ediniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara Evden Eve Nakliyat