Mazot ve Gübre Destek Ödemeleri Başladı

Mazot ve Gübre Destek Ödemeleri Başladı

Çiftçilere müjdeli haber Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ‘den geldi. Mazot ve gübre destek ödemeleri başladı. Pakdemirli konu ile ilgili dün yaptığı açıklamada; “2018 yılı mazot ve gübre destekleme ödemelerine yarından itibaren başlanacak, çiftçilerimize toplamda 2,87 milyar TL ödeme yapılacak.” ifadelerini kullandı.

Mazot ve Gübre Destek Ödemeleri Başladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilere müjdeli haberi duyurdu. Pakdemirli, “2018 yılına ait mazot ve gübre destek ödemeleri yarından itibaren ödenmeye başlanacaktır. 2018 yılına ait mazot ve gübre desteklemeleri çerçevesinde 2.126.968 çiftçimize toplam 2,87 milyar TL ödemiş olacağız.” şeklinde konuştu.

Destek Ödemeleri T.C. Kimlik Numaralarına Göre Yapılacak

Bakan Pakdemirli açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Geçtiğimiz yıla ait mazot ve gübre destek ödemeleri, tüm ülke genelinde çiftçilerimize T.C. kimlik numaralarının son hanelerine göre bugünden itibaren ödenmeye başlanacaktır. Kimlik numarasının son hanesi 8 olan çiftçilerimize; bugün saat 18.00 ‘den itibaren ödeme yapmaya başlanacak. Kimlik numarasının son hanesi 4 ve 6 olan çiftçilerimize ödemeleri; 1 Mart tarihinde, kimlik numarasının son hanesi 0 ve 2 olan çiftçilerimize ise 8 Mart tarihinde ödemeler yapılacak.

Destek Tutarı 2,87 Milyar Lira ‘yı Buluyor

Geçtiğimiz yıla ait Mazot ve Gübre Desteklemeleri çerçevesinde, 2.126.968 çiftçimize mazot desteği olarak 2.331.292.114 Lira, gübre desteği olarak ise 540.946.712 Lira ödeyeceğiz. Toplamda çiftçilerimize 2.872.197.508 TL ödemiş olacağız. Tüm çiftçilerimize hayırlı olsun.”

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir