Merkez Bankası Rezervleri 100 Milyar Doları Geçti

Merkez Bankası Rezervleri 100 Milyar Doları Geçti

Ekonomi alanında sevindirici gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Merkez Bankası rezervleri 100 milyar doları geçti. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, konu ile alakalı bir açıklama yaparak; “Dengelenme dönemi etkisini her alanda gösteriyor. Merkez Bankasının brüt rezervleri 100 milyar doların üzerine çıktı” ifadelerini kullandı.

Merkez Bankası Rezervleri 100 Milyar Doları Geçti

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden ekonomiye dair önemli açıklamalarda bulundu. Albayrak açıklamalarında dengelenme sürecinin her alanda etkisini göstermeye başladığını belirtti. Kobi ‘lere Kobi Değer Kredisi -2 kredisinin müjdesini veren Albayrak, Merkez Bankası rezervlerine ilişkin de bir müjde verdi. Bakan Albayrak, Merkez Bankasının brüt rezervleri 100 milyar dolar seviyesinin üzerine çıktığını duyurdu.

6 Ayda Rezervlerde Önemli Artış Yaşandı

Bakan Albayrak konuyla alakalı paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Dengelenme dönemi etkisini her alanda gösteriyor. Merkez Bankasının brüt rezervleri son 6 aylık dönemde 16 milyar dolar artarak 100 milyar dolar seviyesinin üzerine çıktı.”

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir