MTV Ödeme 2019 – Motorlu Taşıt Vergi Ödeme

MTV Ödeme 2019 – Motorlu Taşıt Vergi Ödeme

Bir Temmuz ayı sonuna daha geldik ve 2019 MTV Ödeme vadesinin dolmasına sayılı günler kaldı. Ülkemizdeki milyonlarca araç sahibi bu ayın sonuna kadar araçlarına ait Motorlu Taşıtlar Vergisi ‘ni ödeyecek. Siz de ödemenizde ilişkin tüm merak ettiklerinizi öğrenmek istiyor ve kolayca MTV verginizi ödemek istiyorsanız MTV Ödeme 2019 – Motorlu Taşıt Vergi Ödeme başlıklı bu haberimiz tam size göre.. MTV Kredi Kartı ile ödemeden banka hesabından ödemeye, internetten ödemeden banka ATM’lerinden ödemeye kadar işte tüm merak ettikleriniz..

MTV Ödeme 2019 – Motorlu Taşıt Vergi Ödeme

MTV ödeme işlemlerinde sona gelindi. Ayın son günlerine geldiğimiz bu günlerde hemen hemen herkes araçlarına ait MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi) ödemesini yapıyor. Peki 31 Temmuz tarihinde sona erecek Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesi nasıl yapılır? Kredi Kartı ile MTV Ödemesi yapılabilir mi? Hangi bankalardan MTV ödemesi yapılabiliyor? İşte MTV ödemelerine dair tüm merak ettikleriniz..

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) Hesaplama

MTV hesaplama ekranı son günlere yaklaştığımız bu günlerde büyük ilgi görüyor. Aracın otomobil, kamyon, kamyonet, minibüs, otobüs, panelvan olması ödenmesi gereken vergi tutarının da değişiklik göstermesine neden oluyor. MTV tutarına etki eden bir diğer etken de aracın modeli ve motor gücü.. Motorlu Taşıtlar Vergisi, otomobil ve motosikletlerin yaşı ve silindir hacmine göre, otobüslerin yaşı ve oturma kapasitesine göre belirleniyor. Kamyon ve kamyonetlerde ise MTV tutarı hesaplanırken aracın yaşının yanı sıra azami toplam ağırlığı da göz önünde bulunduruluyor.

Siz de aşağıdaki ödeme ekranında aracınızın MTV borcunu sorgulayıp kolayca ödeme yapabilirsiniz.

MTV Ödeme Ekranına BURADAN Ulaşabilirsiniz.

MTV Ödeme 2019 - Motorlu Taşıt Vergi Ödeme

MTV Ödemesi Nasıl Yapılır? İşte En Kolay MTV Ödeme Yöntemleri

Online olarak yani internet üzerinden (cep telefonunuz ya da bilgisayar aracılığı ile) kolayca MTV ödemesi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için pek çok ödeme alternatifi mevcut.. İşte o ödeme yöntemleri..

1- gib.gov.tr’de yer alan “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümüne giriş yaparak kredi kartı ve banka kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Ödeme yapmak için bu siteye 02:00 – 22:00 saatleri arasında giriş yapabiliyorsunuz. Bu sitenin linkini yukarıda sizler için verdik.

2- GİB Mobil ödeme işlemlerini kolaylaştırmak için Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilmiş bir mobil uygulama. Bu uygulamayı IOS ya da Android telefonlarınıza indirerek de ödemelerinizi kolayca yapabiliyorsunuz. Hatta bu uygulama ile tüm vergilerinizi ödeyebilirsiniz.

3- Artık neredeyse tüm bankalar vergi tahsilatı yapıyorlar. Bu anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak ya da banka şubelerine başvurarak ödeme yapılabiliyor. Ayrıca pek çok bankanın ATM ‘lerinden de ödeme yapılabiliyor.

4- MTV yönünden mükellefiyet kaydının bulunduğu veya MTV ’yi tahsile yetkili diğer Vergi Dairesi müdürlüklerine başvurarak vergi ödenebilir. Ancak bu yöntem en uğraştırıcı ve en zahmetli yöntem.. Vergi dairesinde uzun uzun sıra beklemek istemiyorsanız yukarıdaki yöntemleri tercih etmenizi öneririz.

MTV Ödemelerine Taksit Yapan Kredi Kartları

Bu yıl MTV ödemelerine Axess Kredi Kartı 3 taksit yapıyor. Ödemesini Axess Mobil üzerinden yapanlar ise MTV ödemelerini vade farksız 3 taksite bölebiliyorlar.

Bonus Kredi Kartı sahipleri de MTV ödemelerini vade farksız 2 aya kadar taksitlendirebiliyor. GarantiPay ile ödeme yapanlar da taksit sayısını 3’e kadar çıkarabiliyor.

CardFinans Kredi Kartı MTV ödemelerine vade farksız 3 Taksit yaparken, World Card 2 Taksit, Maximum Kredi kartı ise 3 taksit olanağı sunuyor.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir