Müjde.. Krediler 6 Ay Faizsiz Erteleniyor

Müjde.. Krediler 6 Ay Faizsiz Erteleniyor

Covid-19 salgını nedeni ile alınan ekonomik önlemler toplumun pek çok kesimini zora soktu. Bir süredir devam eden önlemler, sokağa çıkma yasakları ve tedbirler özellikle küçük işletmeleri ve bu işletmelerde çalışanları olumsuz olarak etkiledi. Salgından olumsuz etkilenen sektörlerden biri de tarım sektörü oldu şüphesiz.. Bu nedenle de alınan ekonomik önlemlerde çiftçiler de unutulmadı. Çiftçilerin kullandıkları krediler 6 ay faizsiz erteleniyor..

Krediler 6 Ay Faizsiz Erteleniyor

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ” Mayıs ve Haziran aylarında vadesi gelecek Hazine destekli kredi geri ödemelerini faizsiz olarak 6 ay erteliyoruz. Böylelikle çiftçimize, yaklaşık 6 milyar Lira ‘lık kredi borcunu öteleme imkânı sunuyoruz. Çiftçimize hayırlı olsun. ” ifadelerini kullandı.

Bakan Berat Albayrak ‘ın sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama şöyle:

Son 18 yıldır çiftçimizin hep yanında durduk, alnının terini karşılıksız bırakmamak için elimizden geldiğince imkanlarımızı seferber ettik. Bugün geldiğimiz noktada, COVID-19 ile ilgili son gelişmelerden etkilenen çiftçimizin-tarımsal üreticimizin yine yanındayız.

Mayıs ve Haziran aylarında vadesi gelecek Hazine destekli kredi geri ödemelerini faizsiz olarak 6 ay erteliyoruz. Böylelikle çiftçimize, yaklaşık 6 milyar Lira ‘lık kredi borcunu öteleme imkânı sunuyoruz. Çiftçimize hayırlı olsun.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir