Nurgül Yeşilçay iMDB'de 1 Numara

Nurgül Yeşilçay iMDB'de 1 Numara

Sadece su gibi olan yeşil gözleri ile değil aynı zamanda hangi karakteri oynarsa oynasın muhteşem oyunculuğu ile göz dolduran mektepli bir yıldız Nurgül Yeşilçay. Hemen her alanda da pek çok ödülü var. Son olarak tüm dünyada sinema deyince ilk akla gelen isim IMDB veri tabanında birinci oldu. Evet haber sizi şaşırtabilir ama dünyanın en büyük sinema veri tabanı olan iMDB de global yani genel sıralamada tam tamına inanılması güç bir rekora imza atarak 12 bin 771 sıra yükselerek Türk aktör ve aktrisleri arasında ilk sıraya yükselerek önemli bir başarıya imza attı.

Kendisinin ardından gelen oyuncular ise İMDB sıralamasında şunlar oldu: İkinci sırada yine son yıllarda sadece yakışıklılığı ile değil oyunculuğu ile de göz dolduran Kıvanç Tatlıtuğ ve  üçüncü sırada ise tüm dünyada sayılı aktörler arasında gösterilen Haluk Bilginer.

Nurgül Yeşilçay Hakkında

Nurgül Yeşilçay herkesin çok iyi bir tanıdığı oyuncu aslında ama yine de tanımayanlar olabileceği noktasunda tanıtmak gerekir ise 26 Mart 1976 Afyonkarahisar doğumlu kendisi.
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunu. Üniversite yıllarına kadar İzmir’de yaşamına devam eden oyuncu bugün ülkemizin en önemli yıldızları arasında. Bir dönemler Türk sinemasının efsane oyuncusu olan Türkan Şoray’ın yerine veliaht olarak gösterilen bir isim ve oyunculuğu da oldukça iyi.
İkinci Bahar, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Ezo Gelin, Melekler Adası, Bebalı Baldız, elbette sadece kendisi için değil Türk dizi tarihi içinde de başka bir yere sahip olan Asmalı Konak, AŞk ve Ceza, Paramparça, Sultan, Bebek İşi, Galip Derviş oynadığı dizilerden sadece bazıları.
Filmlerine baktığımızda ise Her Şey Çok Güzel Olacak, Asmalı Konak Hayat, Şellale, Mumya Firarda, Yaşamın Kıyısında, Vicdan, Gece, Aşk Kırmızı, Çınar Ağacı, Yedi Kocalı Hürmüz, İkinci Şans, Anlat İstanbul, Eğreti Gelin ve Ademin Trenleri de oynadığı filmlerden bazıları.
Ünlü aktör ile olan evliliğinden bir de oğlu olan Nurgül Yeşilçay çok sayıda da mesleki ödül ile taçlandırılan yeni nesil oyuncular arasında ilk sıralarda geliyor.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir