Ocak Ayında Bütçe 5.1 Milyar Lira Fazla Verdi

Ocak Ayında Bütçe 5.1 Milyar Lira Fazla Verdi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter üzerinden yapmış olduğu paylaşımla Ocak ayında bütçe 5.1 milyar Lira fazla verdi müjdesini duyurdu. Albayrak, bütçe gelirlerinin Ocak ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre % 66,6 artışla 32,8 milyar Lira ‘dan 97 milyar Lira ‘ya yükseldiğini ifade etti.

Ocak Ayında Bütçe 5.1 Milyar Lira Fazla Verdi

Bakan Berat Albayrak, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından bütçeye ilişkin yaptığı paylaşımda; “Her gerçekleşme, her gösterge bütçe disiplinindeki güçlü duruşumuzu ortaya koyuyor. Ocak ayı, bütçe fazlasını, bütçe gelirlerini ve faiz dışı fazlayı önemli oranda artırdığımız bir ay oldu.” açıklamasında bulundu.

Bütçe Fazlası Önemli Oranda Arttı

Bakan Albayrak paylaşımında bütçe fazlasına da değinerek 2018 Ocak ayında 1,7 milyar Lira olan bütçe fazlasın 2019 Ocak ayında 5,1 milyar Lira ‘ya yükseldiğini belirtti.

Bütçe Gelirleri Yüzde 66 Oranında Arttı

Sosyal medya paylaşımında faiz dışı fazlanın 2018 yılı Ocak ayında 7,7 milyar Lira iken 2019 yılı Ocak ayında ise 12,4 milyar Lira ‘ya yükseldiği ifade edildi. Bütçe gelirlerinde de önemli bir artış sağlandı. 2018 yılı Ocak ayında 38,2 milyar TL seviyesinde bulunan bütçe gelirleri 2019 yılının aynı döneminde % 66,6 artışla 97 milyar Lira’ya ulaştı.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir