Otomobil / Taşıt Kredisi Faizleri 049 ‘a İndirildi

Otomobil / Taşıt Kredisi Faizleri 049 ‘a İndirildi

Otomobil / Taşıt Kredisi faizleri 049 ‘a indirildi.. Bankaların kredi faizleri devam ederken konut kredilerinde ilk faiz indirimini gerçekleştiren kamu bankaları sektöre önemli bir destek vermişti. Konut ve emlak sektöründe faiz indiriminin meyvelerini almaya başlayan ülkemizde, otomobil sektörü için de bir destek kampanyası başlatıldı. Bu kapsamda yine bir ilki gerçekleştiren 3 adet kamu bankası otomobil kredilerinde faiz oranını yüzde 0,49 oranına kadar indirdi. Otomotiv sektörü tarafından büyük bir sevinçle karşılanan bu desteğin önümüzdeki günlerde piyasaları ciddi anlamda canlandırması bekleniyor. İşte düşük faizli taşıt kredisine ilişkin tüm detaylar..

Otomobil / Taşıt Kredisi Faizleri 049 ‘a İndirildi

Konut sektöründe olduğu gibi 3 adet kamu bankası ( Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank) aldıkları ortak bir kararla yerli üretim olan otomobillere yönelik kredi faiz oranını % 0,49 ile yüzde 0,69 arasına indirdiğini duyurdu. Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası Türkiye’de üretilen binek ve ticari taşıtlar için aylık kredi faiz oranını % 0,49 – % 0,69 aralığına çekti. 3 kamu bankası tarafından yapılan ortak açıklamaya göre, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank bireysel ve kurumsal müşterilerine yönelik tüm alanlarda yaptıkları öncü uygulamalara bir yenisini daha ekleyerek, yerli üretimi desteklemek amacıyla Türkiye’de üretim yapan otomotiv markaları ile iş birliği gerçekleştirdi.

Otomobil / Taşıt Kredisi Faizleri 049'a İndirildi

Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Paketleri

Kamu bankaları tarafından yapılan iş birliği kapsamında otomotivde yerli üretime özel Taşıt Kredisi paketleri hazırlandı. Böylece firmalarla yapılan anlaşmalar ile Türkiye’de üretilen binek ve ticari taşıtların alımında uygulanan kredi faizleri indirildi. Hazırlanan paketler doğrultusunda, fiyatı 50 bin ila 120 bin arasında bulunan sıfır kilometre binek araçlarda 18-36 ay vade için aylık faiz oranı yüzde 0,49 – yüzde 0,69 bandında uygulanacak.

Fiyatı 72.000 TL ile 120.000 TL arasında değişen sıfır kilometre ticari araçlarda ise 30 – 60 ay vadeli kredi; aylık % 0,49  – % 0,69 faiz oranı ile kullanılabilecek. Taşıt sahibi olmak isteyen müşterilere uygun koşullar ile finansman sağlanmakla birlikte kampanyanın otomotiv sektörüne de önemli bir hareketlilik getirmesi hedefleniyor. Anlaşmalı otomotiv firmaları binek araçlarda Renault Mais, Hyundai, Honda ve Fiat olurken, ticari araçlarda Isuzu, Ford, Fiat, Temsa ve Karsan şeklinde açıklandı. Kampanya, 1 Ekim tarihinde başlayıp 31 Aralık tarihinde de sona erecek.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir