Papara Fintech100 Listesinde

Papara Fintech100 Listesinde

Türk şirketi Papara Fintech100 listesinde.. Papara 2016 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ‘ndan aldığı izin ile faaliyetlerine başlamıştı. Finansal teknoloji kuruluşu Papara, uluslararası danışmanlık ve denetim kuruluşu KPMG ile H2 Ventures ‘in hazırladığı dünyanın en yenilikçi finansal teknoloji şirketlerini kapsayan ” Fintech100 ” listesine girmeyi başardı.

Papara Fintech100 Listesinde

Bir uluslararası danışmanlık şirketi olan KPMG ile uluslararası yatırım kuruluşu H2 Ventures tarafından hazırlanan dünyanın en yenilikçi finansal teknoloji şirketlerinin listelendiği ” Fintech100 ” listesinin altıncısı dünyaya duyurdu. Açıklanan yeni Fintech100 listesinde bir Türk girişimi olan Papara, listede yer alma şansını yakaladı.

Fintech100 listesinde yer almanın kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Papara Kurucusu Ahmed F. Karslı şu ifadeleri kullandı; ” Hem çalışmalarımızın karşılığını bu şekilde bulabilmek hem de ülkemizi Ant Financial, Grab, N26, Nubank, Revolut gibi dünyanın en iyilerinin arasında yer alarak temsil edebilmek gerçekten tarifsiz bir mutluluk. 2020’de daha iyisini yapabilmek için çalışmaya devam ediyoruz. Ülkemizin gurur duyduğu bir teknoloji girişimi olma konusunda kararlıyız. ”

Nakitsiz topluma geçişte öncü oyuncu olma hedefi ile 2016 yılında faaliyete başladıklarını söyleyen Ahmed Karslı, ” BDDK ‘dan aldığımız faaliyet izni ile bireysel ve kurumsal kullanıcılara hizmet veriyoruz. 3. yılının sonunda 3 milyon kullanıcıya ve aylık 3 milyar TL ‘nin üzerinde finansal işlem hacmine ulaştık. Bugün itibari ile Papara hesap sahipleri her saniyede ortalama 3,5 işlem gerçekleştiriyorlar. ” şeklinde konuştu.

Papara ile Binance İşbirliği Yaptı

İstanbul’da geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Sermaye Piyasaları Kongresi’nde dünyanın en hızlı büyüyen kripto para borsası Binance, Papara ile iş birliğini açıklamış ve Türk kullanıcıların bu iş birliği sayesinde yerli para birimlerini kullanarak işlem yapabileceğini duyurmuştu.

Papara Fintech100 Listesinde

Fintech Haftası ‘na Asyalı Girişimciler Damga Vurdu

 

Geçen yıl olduğu gibi Asyalı teknoloji girişimleri Hong Kong ‘ta yapılan Fintech Haftası ‘nda açıklanan 2019 Fintech100 listesine damgasını vurdu. İlk 100 fintech arasında Asya bölgesinden 34 girişim yer aldı.

Fintech100 listesinde 2018 yılındaki gibi ödeme ve elektronik para kuruluşları ön sıralarda yer aldı. İlk 100 fintech arasında 27 ödeme şirketi, 19 bireysel varlık yönetimi şirketi, 17 sigorta şirketi, 15 kredi şirketi, 9 neo/challenger bank ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren 13 şirket yer aldı.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir