Polisten Yeni Uygulama! Artık Aracınız Çekildiğinde E-devletten Öğrenebileceksiniz

Polisten Yeni Uygulama! Artık Aracınız Çekildiğinde E-devletten Öğrenebileceksiniz

Bilindiği üzere e-devlet uygulaması, tüm vatandaşların evlerinden dışarı çıkmadan, devlet dairelerinde uzun süren kuyruklarda beklemeden ve bir belge imzalatmak için kapı kapı dolaşmadan ev ortamında tüm resmi işlerini halledebilmelerini sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde üzerinize borç olup olmadığını, herhangi bir işlemin başlatılıp başlatılmadığını, bugüne kadar hangi cezaları ödediğinizi ve hangi cezaların bulunduğunu rahatlıkla görebilir, bunun sonucunda da devlet dairelerinde yapacağınız işlemleri e-devlet uygulaması üzerinden yapabilirsiniz.

Sadece Tek Bir Uygulama Sayesinde Kilometrelerce Yol Gitmeye Son

E-devlet hizmetlerine bir yenisi daha eklendi ve artık aracınız çekildiğinde e-devletten öğrenebileceksiniz. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından e-devlet üzerinden başlatılan bu yeni uygulama sayesinde tüm sürücüler, ceza bilgilerini ve araçlarının çekilmiş olduğu otopark lokasyonu bilgisini e-devlette kayıtlı olan e-posta ve e-devlet mobil uygulaması ile anlık bildirim şeklinde öğrenebilecekler. Böylelikle çekilmiş olan araçlarının nerede olduğunu öğrenmek için saatlerce uğraşmak ve kilometrelerce yol kat etmek zorunda da kalmamış olacaklar.

Yeni Uygulama Sayesinde Aracınıza Dair Tüm Bilgiler Cebinizde

Yeni e-devlet uygulaması sayesinde sürüceler adlarına kayıtlı olan aracın kural ihlalleri dahilinde çekilmesi durumunda, otopark adı, aracın plakası, otopark adresi, il, ilçe, otopark telefonu, otopark çekme tarihi, otopark çekme nedeni ve otoparka çekilme saati bilgilerine kolaylıkla erişebilecekler. Kendilerine gelen bu bildirimle birlikte tek yapmaları gereken, araç üzerine verilen ceza tutarını ödemek ve kendilerine gelen bildirim sayesinde araçlarını çekildiği yerden almak olacaktır.

5 Yıllık Bilgiye Erişebiliyorsunuz

Bunun dışında araç sürücüleri yeni e-devlet uygulaması özelliği ile son 5 yıl kapsamında araçları ile karışmış oldukları yaralamalı/ölüm kaza, sürücü belgelerine aldıkları ceza ve sürücü belgelerinin iptaline dair tüm bilgileri görüntüleyip barkodlu bir belge olarak alabilecekler. Bu 5 yıllık bilgi dahilinde tüm vatandaşlar, ad-soyad, T.C. Kimlik Numarası, sürücü belgesi numarası, sürücü belgesi tarihi, belgenin alındığı birim, geçerlilik tarihi, sınıfları, kısıt kodu, son 5 yıla ait ceza bilgileri, aktif ceza puanı, iptal bilgileri ve gene bu 5 yıllık süreç içerisinde yaralanmalı veya ölümlü trafik kazalarının tarihi, yeri, saati ve kusur durumuna dair bilgileri kolaylıkla görüntüleyebilecekler.

12 Ocak’tan Beri Kullanılıyor

Bu uygulama, vatandaşlara sunulmakta olan hizmet kalitesinin artırılması ve tüm vatandaşların ihtiyaç duydukları bilgilere rahatlıkla erişim sağlayabilmeleri adına 12 Ocak 2018 tarihinde kullanıma açılmıştır. Yaklaşık 5 gündür kullanımda olan uygulama, vatandaşlar tarafından denemiş ve oldukça olumlu karşılanmıştır.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir