PTT'den TEB Jet Kredi ile Acil İhtiyaçlarınızı Çözün!

PTT'den TEB Jet Kredi ile Acil İhtiyaçlarınızı Çözün!

PTT’den TEB Jet Kredi, Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve PTT işbirliği ile hazırlanan ihtiyaç kredisidir. Bu ihtiyaç kredisi, emekli maaşını PTT aracılığı ile alan kişiler ve PTT personeli için hazırlanmıştır.

TEB Jet Kredi Özellikleri

PTT emekli müşterileri ve PTT çalışanları için avantajlı bir ihtiyaç kredisi olan TEB Jet Kredi 48 aya varan vade imkanı sunmaktadır. Türk Ekonomi Bankası’nın sunmuş olduğu Jet ihtiyaç kredisi ile en az 1.000 TL, en fazla 35.000 TL tutarındaki nakit ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.
TEB Jet kredisinden 70 yaş altındaki tüm PTT emekli müşterileri yararlanabilmektedir.
TEB Jet İhtiyaç Kredisinin vadesi minumum 3 ay, maksimum 48 ay olarak belirlenmiştir.
TEB Jet İhtiyaç kredisinin bir avantajı da kredi tahsis ücretinin olmamasıdır.

TEB Jet Kredi Faiz Oranları

1.000 TL’den 35.000 TL’ye kadar  PTT emekli müşterilerinin ve çalışanlarının finansal ihtiyaçları için kullanabildikleri, TEB Jet Kredi faiz oranları ise;

  • 1.000 TL – 8.000 tl arası kredi miktarı için %1,72,
  • 8.000 TL üzeri kredi miktarları için ise %1,47 olarak belirlenmiştir.

TEB Jet Kredi Örnek Ödeme Planı 

TEB JET kredisinin faiz oranı, kullanılacak kredi miktarına göre değişmektedir. 1.000 TL ‘den 8.000 TL’ye kadar faiz oranı %1,72 iken, 8.000 TL üzeri için kredinin faiz oranı ise %1,47’ye düşmektedir. Örnek ödeme planı vermek gerekirse; 5.000 TL tutarındaki krediyi,12 ay vadeli olarak kullanırsanız aylık taksit tutarınız 474,66 TL, 36 ay vade ile kullanırsanız ise aylık taksit tutarınız 198,19 TL ve 36 ay vadeli krednin sigorta masrafı 281,64 TL’dir. Kredi çekmek istediğiniz tutar 20.000 TL ise, 12 ay vadeli kredinin aylık taksidi 1.397,92 TL, 36 ay vadeli kredinin aylık taksidi ise 755,23 TL ve 36 ay vadeli kredinin sigorta masrafı 642,57 TL’dir. Bu kredi türünden dosya masrafı alınmamaktadır.

TEB Jet Kredi Başvurusu

PTT ve TEB işbirliği ile hazırlanan TEB Jet Kredisi, PTT emekli müşterileriin ve PTT personelinin finansal ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile hazırlanmıştır. Bu amaca uygun olarak PTT çalışanları ve PTT emeklileri bu krediye kolay bir şekilde başvurabilmektedirler. TEB Jet Kredi başvurusu için, PTT emekli müşterileri veya çalışanları sadece nüfus cüzdanı ile istediği bir PTT’den başvuru yapabilirler. PTT emeklisinin veya çalışanın TEB şubesine gitmesi gerekmemektedir. PTT emeklileri maaşlarını PTT işyerlerinden aldıkları için kredi başvuru ve sonuçlanma süreci çok kısa olmaktadır.
 

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir