Sağlık Bakanlığı 16000 Personel Alacak

Sağlık Bakanlığı 16000 Personel Alacak

Sağlık Bakanlığı bu yıl içerisinde personel alımı müjdesini duyurdu. Sağlık Bakanlığı 16000 personel alacak.. Bakanlık, 2019 yılında toplamda 16.000 sözleşmeli personel alınacağını açıkladı. Sağlık personeli olarak; diş hekimi, sağlık memuru, hemşire, Acil Tıp Teknisyeni, destek personeli, şoför ve diğer kadrolarda sağlıkçı memur gibi pek çok alanda personel alımı yapılacak. İşte Sağlık Bakanlığı başvuru ve kontenjan detayları ..

Sağlık Bakanlığı 16000 Personel Alacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi ‘nde bütçe görüşmeleri için Genel Kurulda bir konuşma yapan Bakan Fahrettin Koca 2019 yılı için 25.000 personel alımı yapılacağını açıklamıştı. Yapılan açıklamada ‘2019 yılında uzman hekim, diş hekimi, pratisyen hekim ve eczacı olmak üzere 25.000 toplam sağlık personelinin atamasını gerçekleştireceğiz.’ ifadelerini kullandı. Hastalara daha kaliteli sağlık hizmeti vermek ve sahada çalışan sağlık personelinin iş yükünü azaltmak adına gelecek aylarda acil tıp teknikerliği, veri hazırlama işletmenliği, ambulans şoförlüğü gibi alanlar 6.500 kişilik atama yapılacağını duyurdu.

İş Başvurusu İçin Gerekli Koşullar ve Şartlar

1. 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.

2. 18 yaşını tamamlamış olmak.

3. 36 yaşından gün almamış olmak.

4. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

5. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak.

6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

7. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

8. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kapsamındaki taleplerde;

a) Önlisans mezunları için; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

b) Lisans mezunları için; ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Sağlık Bakanlığı İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sağlık Bakanlığının yaptığı duyuru ile başvurular Türkiye İş Kurumu İŞKUR üzerinden yapılacak olup www.işkur.gov.tr adresinden veya İŞKUR il merkezlerinden şahsen yapılması gerekmektedir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir