Şekerbank Bonus Ailesine Katılıyor

Şekerbank Bonus Ailesine Katılıyor

Garanti Bankası ile imzaladığı anlaşmanın sonucunda, Şekerbank müşterileri de Bonus Card’ın sunduğu hizmetlerden yararlanacak. Mart ayı içerisinde başlayan ve 6 ay devam edecek altyapı hazırlıklarının ardından, Şekerbank’ın Bonus amblemini taşıyan kredi kartını alanlar, Bonus Card’ın sunduğu tüm imkanlara sahip olacak.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, “Bonus Card, gelişmiş altyapısı, kart operasyonu ve pazarlama alanındaki tecrübesiyle çok cazip bir program. Denizbank ve TEB’den sonra Şekerbank ile gerçekleştirdiğimiz anlaşmayla, bankalararası bir kart platformu haline gelen Bonus Card’ı yaygınlaştırmaya devam ediyoruz. Hedefimiz Bonus’u yurtdışına da taşımak. Rekabetin yoğunlaştığı kredi kartı sektöründe yeni marka yaratmak, yüksek maliyetler gerektiren zor bir iş. Sektörde bu tarz işbirliklerine girmenin, hem pazar büyüklüğünü gelişmiş ülkeler düzeyine çıkaracağına, hem de ülke ekonomisine katkıda bulunacağına inanıyoruz.” dedi.

Şekerbank T.A.Ş. Genel Müdürü Dr. Hasan Basri Göktan ise banka olarak yeniden yapılanma ve yasal otoritelerce onaylanan hisse devri çalışmaları ile daha güçlenerek büyük hedeflere koştuklarını belirtti ve “Bankamız 200.000 kredi kartı ve 15.000 üye işyeri ile pazarın güçlü oyuncuları arasında yer alıyor. Pazardaki payımızı yükseltmek için Garanti Bankası ile tesis edilen güç birliği, ivmemizi artıracak. Bu güç birliği sayesinde, kredi kartı pazarının en bilinen markası Bonus ile kredi kartı ve üye işyeri sayımızı arttıracağız. Bonus markası ile pazarlayacağımız Şekerbank Bonus kredi kart sayısını 5 yıl içinde 1 milyon adede ulaştırmayı hedefliyoruz. Bonus markası ile kazanacaklarımız kadar markaya kazandıracağımız değerler de büyük önem taşıyor. Garanti Bankası ile ‘kazan kazan’ ilkesi çerçevesinde yaptığımız işbirliği, artarak devam edecek.” dedi.

Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Mehmet Sezgin de Şekerbank ile gerçekleştirilen işbirliğinden dolayı memnuniyetini dile getirirken, Bonus Card’ın dört banka tarafından kullanılan tek kart programı olduğunu, bu platformu diğer bankaların da katılımıyla önümüzdeki dönemde büyütmeye açık olduklarını belirtti.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir