Sekerbank'tan “Dogamiza Kredi”

.

Şekerbank’ın, çevre duyarlılığını artırmak amacıyla, daha sağlıklı bir çevreye katkı sağlamak isteyen bireylere ve işletmelere “Doğamıza Kredi” adıyla yeni bir ürün sunduğu duyuruldu.

Şekerbank’tan yapılan yazılı açıklamada, bireysel müşterilerin ısı/yakıt tasarrufu için yapacakları doğal gaz dönüşümü ve pencere yenilemeleri, kombi alımı, çatı izolasyonu, bina mantolama gibi doğa dostu ve enerji tasarrufu sağlayan ihtiyaçlarının finansmanına yönelik olarak Doğamıza İhtiyaç Kredisini sunduğu belirtildi.

Açıklamaya göre, iki farklı ödeme imkanı sağlayan Doğamıza İhtiyaç Kredisinde, üç ayda bir ya da ilk 4 ay ödemesiz, sonraki aylar aylık olacak şeklide ödeme yapılabiliyor. Şekerbank ayrıca Doğamıza İhtiyaç Kredisi kullanan müşterileri için fidan dikip, sertifika veriyor.

Doğamıza Ticari Kredisi ile de, işletmelerin endüstriyel ve diğer sebeplerden oluşturduğu kirliliği azaltacak yatırımları için ihtiyaç duyduğu finansmanın sağlandığı kaydedilen açıklamada, kredinin; hava, su, toprak kirliliğinin azaltılması, önlenmesi, yakıt tüketimlerinin azaltılması ve enerji tüketiminde tasarruf sağlanması, yenilenebilir enerji üretimi gibi tüm çevre faaliyetlerine yönelik olarak verildiği vurgulandı.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir