Serdar Ali Çeliker'den Bomba İddia!

Serdar Ali Çeliker'den Bomba İddia!

Türk spor medyasının değerli yorumcularından Serdar Ali Çeliker’in iddiası spor medyasına bomba gibi düştü !
Serdar Ali Çeliker’in iddiasına göre; Beşiktaş klübü başkanı Sayın Fikret Orman’ın sürekli seyehatlar yapmasının sadece futbolcu pazarlıklarına yönelik olmadığını; klübün genel işleyiş durumuna yönelik görüşmeler yaptığını hatta ve hatta bir takım yabancı önmeli iş adamlarıylada yüksek ölçekte anlaştıklarını belirtti.

Deneyimli yorumcu; Fikret Orman’ın yapmış olduğu son Katar gezisinde ise ismini vermediği ancak şu an mevcut Avrupa’lı bir klübün sahibi olduğu iş adamı ile görüşme yaptığını belirterek: Klübün büyük oranda hisselerini görüşme sağladığı iş adamının firmasına satışını gerçekleştirip, büyük bir gelir sağlamanın temellerinin atıldığını bildirdi.
Bu açıklamanın ardında Beşiktaş klübünden herhangi bir açıklama gelmezken; suskunluğun devam ettiğini söyleyebiliriz.
Fikret Orman’ın daha önce vermiş olduğu demeçlerde; futbol dünyasının artık bir sanayi gibi çalıştığını, klüplerin birer firmadan, birer holdingten farksız olduğunu ve dünya futbolunda yapılan anlaşmaları yakından takip ettiğini beyan etmişti.
Fikret Orman’ın Beşiktaş klübüne başkan olarak geldiği günden bu yana ekonomik kalkınma projeleri üretmiş ve klübün ekonomik durumunu iyi bir duruma getirmiştir.
Sporcu ve teknik ekiplerin ödemelerinin gerçekleşmediği dönemlerden; sponsorluk anlaşmaları, transfer politikaları, Kartal Yuvası yatırımları ve yeni stadyumun gelirleriyle birlikte iyi bir noktaya getirmiştir.
Dünya futbolu içersinde, halka açık olan spor klüplerinin bu tür hisse satışları ya da ortaklıklarla çok iyi durumlara geldiğine şahit olundu. Günümüzde en iyi iki örnek olarak Fransız futbol klübü Paris St.German ve İngiliz futbol klübü Manchester City takımlarını gösterebiliriz.
İki klübünde ortak noktası; satın alma işlemi gerçekleşmeden önce sıradan, vasat ve hatta kümede kalma savaşı veren eski efsane futbol klüpleri olarak anılmaktaydı. Günümüzde geldiğimiz noktada ise; iyi bir stratejik hamleler ve marka yönetimi konusunda uzmanlardan alınan detseklerle bir futbolcuya 200-300 milyon Euro bonservis vererek alacak duruma gelmişlerdir.
Yatırımların meyvesi olarak ise kıtalararası tanınmışlık, kupalar ve şampiyonluklara ek olarak başarılı olunun turnuvalardan gelen yüksek meblağlı başarı primleri de genelini oluşturmaktadır.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir