SMS ile Hangi Kredi Türlerini Kullanabilirim?

SMS ile Hangi Kredi Türlerini Kullanabilirim?

Kredi kullanımı her geçen gün farklı şekillerde müşterilere sunulmakta. Eskiden mutlaka şubeye giderek ve anlaşmalar imzalanarak yapılabilen bu süreç için teknoloji geliştikçe farklı yöntemler kullanılmaya başlandı. Telefonda kullanılan banka uygulamaları ile kredi başvurusu yapmak artık mümkün. Fakat en dikkat çekici olan uygulama ise SMS ile kredi başvurusu yapma olanağı.

sms-kredi-basvurusu.jpg

SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

SMS ile başvuru yapılması oldukça basittir. Çoğu banka için Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, bankanın belirlediği kelime veya kelime gruplarını yazarak yine bankanın belirlediği numaraya SMS göndermek yeterlidir. SMS başvurusu yapılması ile süreç bu istekle başlayacak olup kredinin onaylanıp onaylanmadığı ile ilgili bilgilendirme mesajı müşterilere atılacaktır. SMS başvurusu sonucunda bankaya belgelerin teslimi için gidilmesi gerekebilir. SMS kredisi şube gitme sayısını azaltarak müşteriye büyük kolaylık sağlaması nedeniyle tercih edilmektedir.

SMS ile Kullanılabilecek Kredi Türleri Neler?

Kullanım kolaylığı sayesinde şubeye gitmeden kredi imkanı sunan SMS kredisi ile çok farklı türlerde krediler kullanılabilir. Kullanılabilecek kredi türlerini başvurulan bankanın belirlediği SMS kredisi gittikçe artan kullanımı ve zahmetsiz kredi imkanı ile zaman ilerledikçe daha fazla kredi türünün kullanılmasına olanak tanıyacaktır. 

sms-ile-kredi-veren-bankalar-2018.jpg

SMS ile başvuru yapılan kredi türlerinde genellikle ihtiyaç kredileri ve bireysel krediler öne çıkmaktadır. Konut kredisi, taşıt kredisi gibi krediler için fazladan teminat gerekmesi ve prosedürün daha detaylı olması nedeniyle SMS ile kredi başvurusu tercih edilmemektedir. Fakat bankalar rekabet koşullarında rakiplerinin önüne geçmek için bu şartları değiştirme hakkına sahiptirler. Buna göre gelecek tarihlerde çok farklı krediler için SMS ile başvuru yapmak mümkün olabilir. Telefon kullanımının hayatın değişmez bir parçası olması ve kredi ihtiyacının ne zaman gerekeceğinin bilinmemesi bu konudaki gelişmelerin önünü açacaktır. Ani kredi başvurusunda bulunması gereken kişiler için SMS kredisi oldukça faydalı olacaktır.

SMS Başvurusu Direkt Kredi Alımı İçin Yeterli Mi?

Kullanılan kredinin niteliği, müşterinin finansal geçmiş durumu ve kredi miktarına bağlı olarak bazı hallerde SMS başvurusundan sonra bankaya birden fazla kere gitmek gerekebilir. SMS kredi başvurusu süreci normal kredi alım süreçleriyle aynı işler. Bu nedenle kredi alım başvurusu reddedilen bir kişinin SMS kredisi alma çabası olumsuz sonuçlanacaktır.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir