SMS ile Kredi Başvuru Süreçleri Nasıl İşler?

SMS ile Kredi Başvuru Süreçleri Nasıl İşler?

Günlük hayatın yoğunlunda, özellikle de çalışıyorsanız kredi başvurusu yapmak için bankaya gidecek zamanınız olmayabilir. Bu durumu sizler için kolaylaştırmaya giden bankalar sms aracılığı ile şubeye gitmeden kredi alabilme olanağı sağlamaktadır. Müşteriler için son derece pratik olan ve fazla zaman harcamayı gerektirmeyen bu uygulama aracılığıyla işleminizi dakikalar içinde gerçekleştirebiliyorsunuz.

SMS-ile-kredi.jpg

SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 Öncelikle hangi tür kredi çekmek istediğinizi belirterek (ihtiyaç, taşıt, konut vb.) talep ettiğiniz kredi tutarını, ödeyebileceğiniz kredi vadesini ve aylık net gelirinizi yazarak bankanın mesaj ile kredi başvurusu için kullandığı numaraya aralarında boşluk bırakarak mesaj gönderip, başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

SMS ile Başvuruda Süreçler

Sms ile kredi veren bankalar bu süreci birbirlerinden farklı değerlendirebilir. Bazı bankalarda sms ile kredi başvurusu bir mesaj ücreti olarak ücretlendirilmektedir.

sms-ile-kredi-veren-bankalar.jpg

 Banka kısa mesajda verdiğiniz bilgilerle gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra mesaj üzerinden ya da müşteri hizmetleri aracılığıyla size olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş yaparlar. Size geri dönüşleri aynı gün olabileceği gibi 2 ya da 3 üç gün de sürebilir. 

 Kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanır ise kısa mesaj yoluyla red edildiği belirtilir. Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa size şube ile iletişime geçmenizi belirten bir mesaj gönderebilecekleri gibi bankanın müşteri hizmetleri tarafından aranarak da şubeye davet edilebilirsiniz. 

Banka sizi bir hafta ya da bir ay içerisinde şubeye davet eder ve gelirken yanınızda bulundurmanızı istedikleri evrakları bildirirler. Bu evraklar;

– Üzerinde T.C. kimlik numaranızın yazılı bulunduğu kimlik kartınız,

– Gelirinizi nasıl sağladığınızı gösteren gelir belgeniz (maaş bordrosu, tapu, vergi levhası vs.),

– İkametgah belgeniz ya da isminize kayıtlı elektrik, doğalgaz, telefon, su faturalarından bir tanesi.

Bankaya bu belgelerle gidip gerekli evrakları imzaladıktan sonra başvurunuz onaylanır ve krediniz kullanıma hazır hale getirilir. 

SMS İle Kredi Veren Bankalar

 Mesaj kanalıyla yaptığınız başvurularda şubede sıra beklemeden bankalar size kredi hizmeti sunarlar. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Odeobank, Akbank, Denizbank anında kredi veren bankalar arasında gösterilebilir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir