SON DAKİKA – İstanbul Seçimleri İptal Edildi

SON DAKİKA – İstanbul Seçimleri İptal Edildi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından beklenen açıklama yapıldı. Gelen son dakika bilgilerine göre İstanbul seçimleri iptal edildi.. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ve yenilenmesine karar verdi. YSK’da AK Parti’nin itirazı 4 ret oyuna karşılık 7 oyla kabul edildi.

İstanbul Seçimleri İptal Edildi

Türkiye 2019 yerel seçimlerinin ardından AK Parti tarafından yapılan, İstanbul seçim sonuçlarına ilişkin tam kanunsuzluk nedeni ile seçimlerin iptaline ilişkin başvuru gündemi ile YSK öğle saatlerinde toplanmıştı. Türkiye nefesini tutmuş İstanbul’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenip yenilenmeyeceğine odaklanmıştı. Yüksek Seçim Kurulu toplantısından karar çıktı. Yüksek Seçim Kurulu İstanbul’da seçimlerin iptaline ve seçimlerin yenilenmesine karar verdi.

Karardan önce AK Parti Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Recep Özel de sosyal medya hesabından kararın seçimin yenilenmesi yönünde olduğunu paylaştı.

YSK kararı oy çokluğu ile aldı. Kararın 7’e 4 oyla alındığı bildirliyor.

Yeni Seçim Tarihi ; 23 Haziran 2019 Pazar Günü

YSK temsilcisi Recep Özel resmi Twitter hesabından İstanbulda yapılacak yeni seçimin tarihini de duyurdu. İstanbul İçin yeni yapılacak seçimin tarihi 23 Haziran 2019 Pazar Günü olarak duyuruldu.

Detaylar Geliyor…

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir