Son Dakika – İstanbul’da Büyük Deprem

Son Dakika – İstanbul’da Büyük Deprem

İstanbul’da kent genelinde hissedilen bir deprem meydana geldi.. İstanbul’da saat 14:00’te şiddetli bir deprem oldu. Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi’ne göre depremin büyüklüğü 5.9… Merkez üssünün Marmara Ereğlisi açıkları olduğu belirtiliyor.

İstanbul’da Büyük Deprem

Avrupa sismoloji merkezine göre depremin büyüklüğü 5,9 olarak ölçüldü. İstanbul’da bazı kesimlerde cep telefonlarından erişim sağlanamıyor.

Kandilli Rasathanesi, depremin büyüklüğünü 5,7 olarak açıkladı.

Artçı Depremler Devam Ediyor

5.9’da büyüklüğünde olan depremin ardından artçı depremler sürüyor.

Deprem Sonrasında Telefonlar Ulaşılamaz Hale Geldi

İstanbul’da saat 14.00’da meydana gelen 5,8 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından, cep telefon hatları ulaşılamaz hale geldi. Telekominakasyon firmalarından konuyla ilgili henüz herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmadı.

İstanbul merkezli meydana gelen depremin ardından vatandaşların yakınlarına ulaşmak için yoğun arama yapması üzerine telekomünikasyon ağında yoğunluk meydana geldi.

Son Dakika - İstanbul'da Büyük Deprem

 

Uzmanlardan Depreme İlişkin Önemli Uyarılar

İstanbul yine son dakika deprem haberiyle sarsıldı. Marmara Denizi’nde Silivri açıklarında 5.8 açıklarında deprem oldu. Uzmanlar, İstanbullulara önemli uyarılar yaptı.

Kızılay Başkanı Kınık: Hasarlı binalarda yıkım olabilir, ekiplerimiz teyakkuz halinde.

AFAD Daire Başkanı Nurlu: Önceki depreme yakın bir yerde oldu.

Prof. Dr. Şükrü Ersoy: Kırsaldaki evlerde hasar bile yapabilir.

ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Sucuoğlu: Bu deprem daha önce olan bağımsız bir deprem. Fayın başka bir kısmının kırılmış olması gerekiyor. 5.8 daha ciddi. 4.6 olanlar yapılara etki edecek bir deprem değil. 6. orta şiddetli bir deprem oluyor.

Haberin Ayrıntıları Geliyor…

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir