Şube Onaylı Kredi Veren Bankalar

Şube Onaylı Kredi Veren Bankalar

Şube onaylı kredi veren bankalar birçok kişinin ihtiyacı olan parayı belli koşullar dahilinde karşılamaktadırlar. Bu konu aslında kredinin çıkma kesinliğine de biraz gönderme yapıyor. Öyle ki artık internet üzerinde ya da mesajla çok kolay şekilde başvuru yapılmakta ve sonuç alınabilmekte. Ancak akıllara bu yolla yapılan başvuruların mı yoksa direkt şubeden yapılanların mı daha etkili olduğu sorusunu getiriyor. Hemen her bankaya mesajla, internet üzerinden, ATM ile başvuru yapabiliyorsunuz evet ama sistemde yaşanan bir hata bazı sorunlar için potansiyel yaratabiliyor.
Ön Onaylı Kredi Başvurusu Sağlıklı Mı?
Ön onaylı kredi başvuruları sistem sorunları olmadığı ve sizin diğer bankalarda kayıtlı bilgileriniz de sorun olmadığı sürece doğru sonuçlar verecektir. Örneğin başvurulan kredi için sorgulama yapılırken gerekli olan temel bilgilerde güncelleme olması gerektiğinde bu başvurunun yapılamamasına neden olabilir.
Bazen de sistem hatası şeklinde yanıtlar alınabilir. Bu uygulamalar kolaylık olması açısından müşterilere sunulmaktadır ve çoğu zaman doğru sonuç verebilir ancak en garanti sonuçları şube onaylı kredi veren bankalar ile almanız mümkün. Ama bu şu anlama da gelmemeli: Şube onaylı kredi veren bankaların sorgulama sistemleriyle ön onaylı olanların baktıkları kriterler aynı. Yani kredi notu, eski ödemelerde sorun yaşanıp yaşanmaması, başvuran kişinin kayıtlı olduğu SGK ya da vergi kurumu vs. bilgileri temin edilebiliyor. Ancak şube kredi başvurularında şöyle bir ekstra durum söz konusu: Bir firmada çalıştığınızı ve maaş alınan bankaya kredi başvurusunda bulunduğunuz düşünülürse, o bankanın kredi verme olasılığı yükselebiliyor.
Şube Onaylı Kredi Veren Bankalar
Denizbank, şube onaylı kredi veren bankalar içerisinde ön plana çıkan kurumlardan. Ön onayın şubeye yapılan başvuru yanında geride kaldığına gönderme yapan kurum, Ön Onaylı Değil Kesin Onaylı kredi söylemiyle müşterilere kredi alırken şubelere gitmesinin daha önemli olduğunu vurguluyor. Söz konusu kredi kampanyası kapsamında 15.000₺ ye kadar ayda 1,29 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi alınabiliyor. Bunu kefil şartı olmadan daha kolay şekilde sağlıyor. Bunun yanında diğer bankalara da doğrudan şubelere giderek başvuru yapabilirsiniz. Bazı bankaların ihtiyaç kredisi örnek hesaplamaları şu şekilde:

  • Vakıf Bank Sonbahar Kredisi; 5000₺ ihtiyaç kredisi için 12 ay vadeyle %1,17 faiz oranından aylık 455₺ ile kredi başvurusu yapılabiliyor.
  • İş Bankası İhtiyaç Kredisi; aynı miktar kredi için %1,25 oranla aylık 458₺ ödemeyle vermekte.
  • Daha yüksek oranlardan kredi veren bankalar; Garanti %1,81,Yapı Kredi 1,29 faiz oranı ile ve CEPTEB 1,25 ile kredi veriyor.

Kredi Onayı İçin Ne Gereklidir?
Bankalardan kredi onayının kesin olarak gelmesi için yapılabilecek en iyi iki uygulama kredi notunuzu yükseltmek ve gelir belgenizi kanıtlamak olacaktır. Çünkü bu ikisi geri ödemede sorun olmayacağını belgeler. Geçmişteki ödeme durumu ve şu an devam eden gelir birlikte değerlendirilir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir