SunTrust Banks ile BB&T Corporation Birleşiyor

SunTrust Banks ile BB&T Corporation Birleşiyor

Amerika Birleşik Devletleri merkezli 2 büyük finans kuruluşu birleşme kararı aldı. SunTrust Banks ile BB&T Corporation birleşiyor.  Toplam mali büyüklüğü 66 milyar doları bulan SunTrust Banks ile BB&T Corporation,  birleşme anlaşması imzalayacaklarını ilan ettiler.

SunTrust Banks ile BB&T Corporation Birleşiyor

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ‘deki en büyük altıncı bankayı oluşturacak SunTrust Banks ile BB&T Corporation birleşmesi resmi olarak duyuruldu. Bankalar tarafından Perşembe günü konuyla ilgili bir açıklama yaptılar ve birleşmenin ardından oluşturulacak bankanın 442 milyar dolar değerinde varlık, 301 milyar dolar değerinde kredi ve 324 milyar dolar değerinde mevduatı yöneteceğini ve yalnızca ABD ‘de 10 milyondan fazla haneye hizmet vereceğini duyurdular.

Birleşme Bu Yılın Son Çeyreğinde Gerçekleşecek

Bahse konu birleşme anlaşması kapsamında bir SunTrust hissesi, BB&T ‘nin 1.295 hissesi karşılığında işlem görecek ve birleşme işlemin tamamlanmasının ardından hisse sahiplerinin kâr paylarında % 5,0 oranında bir artış yaşanacak. Birleşmenin 2019 yılının son çeyreğinde tamamlanması beklenirken, birleşme anlaşması 2 şirketin hisse sahiplerinin düzenleyici denetim ve onayına tabi tutulacak.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir