Survivor ‘da Adaya Veda Eden Sürpriz İsim

Survivor ‘da Adaya Veda Eden Sürpriz İsim
Survivor 2018 All Star yarışmasında finale sayılı günler kala adaya veda eden isim Hakan HATİPOĞLU olmuştur.Hakan’ın sezon genelinde olumlu bir performans sergiledeğini söylemek yanlış olmayacaktır.Özellikle yarışmanın  ilk dönemlerinde boynundan yaşadığı sakatlığı atlattıktan sonra yükselen performansı sayesinde,Gönüllü takımının genel olarak yarışmanın ikinci periyodunda iyi grafiğinde ciddi pay sahibi olmuştur.
Kendisi de geçmişte su topu mesleğini icra eden Hakan’ın özellikle su içeren oyunlardaki başarısı göze çarpmaktaydı.Havuzlardan hızlı çıkışları ile kendine avantaj ve parkurda başarı sağladığı gibi,ilginç atlayış stilleri ile de seyircilere keyif vermekteydi.

Yaşının dezavantajını yaşamaya başladı

Yarışmada artık uzun dönemin geride kalması,aylardır yapılan mücadelenin,diğer yarışmacı arkadaşlarına göre Hakan ‘ı daha fazla etkilemeye başlaması son dönemde rahatlıkla gözlemlenebilmekteydi.Ayrıca bireysel döndükten sonra hemen her eleme gününde aday olması da motivasyon ve psikolojisini olumsuz yönde etkilemekteydi.

2015 All Star’da da aynı kaderi yaşadı

Hakan için ilginç olan durum ise yaşadığı elemenin dönem ile ortaya çıkarken,2015 All Star yarışmacıları arasında da yer alan Hakan,yine finale bir adım kala elenmesi ile adaya veda ettiği hafızalarda halen yer almaktadır.
Hakan’ın elenmesinden sonra Acun Ilıcalı tarafından yapılan açıklama ile bu elemenin Dominik Cumhuriyeti’nde son eleme olduğunu izleyeciler tarafından öğrenilmekteydi.

2018 Finalistleri belli oldu

Kalan 6 yarışmacı,Turabi ÇAMKIRAN,Adem KILIÇÇI,Anıl Berk BAKİ,Damla CAN,Hilmicem İNTEPE ve Nagihan KARADERE,2018 Survivor All Star senesinin Kıbrıs finalisteleri olarak belirlenmiş oldular.
İlk olarak 6 yarışmacı kendi arasında yarışacak ve kazanan 2 isim direkt olarak yarın finale çıkacak olup,kalan 4 isimden 2 ismin yapılan kısa mesaj oylaması sonucu ilk oylamada eleneceği açıklanmıştır.Bu aşamada sayı 6’dan 4’e düşerken,4 kişi yapılacak olan kısa mesaj oylamasında ilk 2’ye giren 2 isim de final oynamaya hak kazanacaktır.

Daha önceki yıllarda finalist sayıları

Survivor tarihinde ilk defa bu kadar kalabalık bir final grubu olmuştur.Her sene 4 kişi finale çıkarken,Semih ÖZTÜRK’ün yarıştığı 2016 yılında,finale çok az bir süre kala elinin kırılması sonucu yarışamayacağı için ve adaletsizlik olmaması adına final grubunun 5 kişiye çıkartılıdğı izleyeciler tarafından hatırlanacaktır.
Bu sene de aynı sebeple daha önceden 5 kişi olacağı açıklanan final grubu,Turabi’nin sakatlığı sonucu 6 kişiye çıkartılmıştır.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir