Taşıt Kredisi Çeşitleri

Taşıt Kredisi Çeşitleri

Taşıt Kredisi Nedir?

Taşıt kredisi adından da anlaşılacağı üzere bankaların müşterilerine taşıt alımı yaparken sağladıkları bir kredi çeşididir. Ülkemizde son zamanlarda oldukça yaygın olarak kullanılan bir kredi çeşididir. Bu kadar çok tercih edilmesinin nedeni insanların günümüzde yeteri kadar para kazanmamsından kaynaklanıyor olabilir zira kişiler çalıştıkları parayı harcamalara harcayınca ellerinde pek bişey kalmadığından yatırım yapamamaktadırlar ve bu tarz büyük miktarda paralar gerektiren alımlar için kişiler krediye başvurmayı tercih ederler. Taşıt kredisi alabilmeniz için en önemli şart elbette gerçek bir kişi olmanızdır .

tasit-kredisi.jpg

Taşıt kredisi de dahil olmak üzere bir kaç krediyi daha ne yazık ki firmalar alamamaktadır sadece gerçek kişilere verilen kredilerdir. Kredi alabilmeniz için gerekli olan şartları sağlama sorunluluğu elbette taşıt kredisi için de geçerlidir. Taşıt kredisi alabilmeniz için öncelikle sağlamanız gereken ösnmli şart reşit olmaktır. Reşit olmayan bir kişi ne kredi başvurusunda bulunabilir ne de kredi alabilir. Zaten başvurulmadıktan sonra kredi alma gibi bir durum yoktur. İkinci bir şart kişinin düzenli bir gelirinin olmasıdır. Eğer ki kredi alacak kişinin geliri yoksa ne yazık ki banka o kişiye kredi temin edemez. Bankanın sizin geliriniz olduğunu bilmemesi durumunda müşteri ile banka arasında bir güven sorunu oluşur zira bankanın size verdiği kredi geri ödenecektir ama geliri olmayan bir insan geri ödeyemeyeceğinden banka krediyi o kişilere vermez. Son olarak her kredide bu lart geçerli olmasa da taşıt kredisinde bu durum olağandır. İster yabancı uyruklu birisi olun ama Türkiyede yaşayın ister Türk olun hiç fak etmez bu kredidenfaydalanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken geçeeli bir nüfus cüzdanı fotokopisi ve geçerli bir pasaport fotoğrafı getirmektir.

tasit-kredisi-veren-bankalar.jpeg

Taşıt Kredisi Türleri

Taşıt kredisi ihtiyaç kredisinde de olduğu gibi kendi içerisinde kollara ayrılan bir kredi çeşididir. Örnek vermek gerekirse ipotekli taşıt kredisi, ikinci el araç kredisi ve sıfır taşıt kredisi başta olmak üzere daha bir çok taşıt kredisi daha vardır. Taşıt kredisi sadece arabalara verilen bir kredide değildir.

tasit-kredisi-nedir.jpg

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir