TEB Konut Kredisi Faizlerini İndirdi

TEB Konut Kredisi Faizlerini İndirdi

TEB konut kredisi faizlerini indirdi. Bankaların kredi faizleri düşmeye devam ediyor. Bankalardan birbiri ardına faiz indirimi açıklamaları ve kredi kampanyaları gelmeye devam ediyor. Son indirim haberi de Türk Ekonomi Bankası’ndan geldi. Türk Ekonomi Bankası (TEB), başlattığı kredi kampanyası ile konut kredisi faizini % 1,61’e düşürdüğünü duyurdu.

TEB Konut Kredisi Faizlerini İndirdi

Ekonomi alanında atılan adımlar meyvelerini vermeye devam ediyor. Bankaların hem mevduat faizleri hem de kredi faizleri gerilemeye devam ediyor. Bu da hem işletmelerin hem de vatandaşların kolay ve daha düşük maliyetle kredi kullanabilmelerine olanak sağlayacak.

Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından yapılan açıklamaya göre, banka konut sahibi olmak veya konuta yatırım yapmak isteyen tüm müşterilerine, 120 aya kadar olan tüm vadelerde % 1,61 faiz oranlı konut kredisi sağlayacak.

Kredi Faiz İndiriminde Kamu Bankaları Başı Çekmişti

Kredi faiz indirimlerinde başı çeken bankalar kamu bankaları olmuştu. İlk olarak Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank kredi kartı ve kredi yapılandırması yapmaya başladılar. Sonrasında düşük faizli KOBİ Değer Kredisi kampanyaları ile işletme ve KOBİ’lerin krediye kolayca ulaşabilmeleri sağlandı. Sonrasında ise Vakıfbank’tan yine tüm kredilerin faizlerini aşağı çektiğine dair bir açıklama geldi.

Tüm bu gelişmelerin sonrasında özel bankalar da kredi faiz indirimlerine başladılar. Geçtiğimiz günlerde ING Bank ‘tan gelen faiz indirimini TEB takip etti. TEB Konut Kredisi faizlerini indirerek % 1,61 ‘e düşürdüğünü açıkladı.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir