TEB, Swift GPI ’a Katıldı

TEB, Swift GPI ’a Katıldı

TEB, Swift GPI ’a katıldı.. Uluslarası bir ödeme sistemi olan Swift GPI işbirliği ile TEB, müşterilerine büyük kolaylık sağlayacak.. TEB Nakit Yönetimi, yurt dışı ve yurt içi bankalara gerçekleştirilen ithalat ve görünmeyen kalem ödemeleri ile ilgili SWIFT GPI bilgilerini CEPTETEB İnternet Şubesi üzerinden izleme özelliğini devreye aldı. Böylelikle TEB müşterileri aktarımlarının ne durumda olduğunu, aracı banka hareketlerini, alıcının hesaplarına ulaştığı ana dek şeffaflıkla takip edebilecek.

TEB, Swift GPI ’a Katıldı

Türkiye’de son yıllarda yapmış olduğu inovasyon teşebbüsleriyle dikkat çeken Türk Ekonomi Bankası (TEB), 1 Ekim 2019 itibariyle ülkeler arası para aktarımlarında sürat ve kolaylık sunan Swift GPI (Global Payments Innovation) sistemine dahil oldu. Swift GPI ile sisteme üye olan öteki yurt dışı bankalarla yapılacak süreçlerde ödemenin nerede olduğu yahut nereye takıldığı gibi tüm detaylar; süratli ve şeffaf bir biçimde ödeme zinciri boyunca uçtan uça takip edilebilecek.

TEB Swift GPI'a Katıldı

30 Yıllık Tecrübenin Sonucu; Swift GPI

Son 30 yılda finans ve bankacılık dalında ortaya çıkan en büyük gelişmelerden olan Swift GPI ’a yakın zamanda gelen ödeme durdurma özelliği sayesinde karşı tarafa şimdi ulaşmamış ödemlerin durdurulması da mümkün.. Swift GPI tarafından sunulan hizmet seçenekleri arasında karşı tarafa ulaşmamış ödemeleri durdurma da yer alıyor.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: wolinka

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir