TEB'den Cevreye Ozel Kredi

TEB'den Cevreye Ozel Kredi

Türk Ekonomi Bankası (TEB), tüm dünyada yeşil bankacılık olarak bilinen çevreye duyarlı bankacılık modeli ile ülkemizi tanıştırıyor. Bu konuda çevremiz ile ilgili birçok çalışmaları bulunan TEB, çevreci bankacılık modelini İSO 140001 belgesi alarak tescil ettiren ilk özel mevduat bankası oldu.

Çevre ile ilgili çalışmalarının başında TEB Bonus TEMA Kredi kartı bulunuyor. TEB Bonus TEMA Kredi kartı sayesinde kredi kartlarından yapılan harcamalar için TEMA’ya kaynak aktarılıyor. Bu yıl banka müşterileri için 50.000 adet TEB Bonus Kredi Kartı üretilmesi hedefleniyor.

Diğer yandan İstanbul Ümraniye’de bulunan IT ve Yönetim Merkezi arazisi üzerinde yerleştirilecek rüzgar tribünleri sayesinde bankanın kullanacağı elektriğin rüzgar enerjisi ile üretilmesi hedefleniyor. Şu anda rüzgarın kalite ve değerlendirme çalışmaları sürüyor. Çalışmaların tamamlanmasının ardından rüzgar tribünleri yerleştirilerek elektrik üretimine başlanacak.

Ayrıca enerji tasarrufu ve yalıtımı yaptıranlara, organik tarım alanında iş kuracak girişimcilere, hibrid araç almak isteyenlere ve yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren girişimcilere yönelik kredi çalışmaları da hızla sürüyor. TEB yenilenebilir enerji ve enerji tasarrufuna yönelik yatırımcıları desteklemek için yurt dışından düşük faizle 50 milyon euro tutarında kaynak temin ettiklerini de bildirdi.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir