Teb'in Burhan'lı Reklamı Tuttu Molalı Krediler Patladı

Teb'in Burhan'lı Reklamı Tuttu Molalı Krediler Patladı
TV’lerde yoğun biçimde yayınlanan TEB Molalı Kredi çok tuttu. Engin Günaydın’ın oynadığı reklamlar sonrası, 10 günde kredi başvurusu yüzde 250 arttı. Günde 1.500 kişi çağrı merkezini arayıp bilgi istiyor.

Engin Günaydın’ın rol aldığı TEB’in “Molalı Kredi” reklam filmlerinde, hayatın farklı alanlarında geçen ‘mola’ anları esprili bir şekilde ele alınıyor. Günaydın, Avrupa Yakası’ndaki Burhan tiplemesiyle kredide mola olayına dikkat çekerken, 10 günde kredi başvurusunda bulunanların sayısı 2.5 kat arttı

Avrupa Yakası adlı televizyon dizisinde İdare Müdürü Burhan’ı canlandıran Engin Günaydın, “Molalı Kredi” reklam filminde oynayınca TEB’e gelen bireysel kredi başvuruları patladı. Kredide mola olayı, “Aşkta, yağmurda ve uçakta mola” temalı reklam filmleri ile esprili bir şekilde ekranlara taşınırken, son 10 gün içinde bireysel kredi başvuruları 2.5 kat arttı. Her gün ortalama 3 bin kişi bankanın çağrı merkezini arayıp ürün hakkında bilgi alırken, yaklaşık bin 500 kişi ise “Molalı Kredi” başvurusunda bulundu.

GECİKME FAİZİ YOK

Molalı kredi, ihtiyaç, konut ve taşıt kredilerinin geri ödemelerinde müşterilere yılda iki ay ödemelerine ara verme imkanı sağlıyor. Ara verilen dönem boyunca faiz işliyor ancak mola verilmesinden dolayı herhangi bir gecikme faizi işletilmiyor. Müşterinin en az 6 ay kredi kullandıktan sonra istediği an ödemelerine ara verebileceğini ve bir gün önceden bankayı bilgilendirmesinin yeterli olduğunu belirten TEB Bireysel Bankacılık Pazarlama Direktörü Gamze Akgüney Behar, yeni ürünlerine gösterilen ilgiden ise çok memnun olduklarını dile getirdi.Behar’ın verdiği bilgilere göre, 10-20 Ocak tarihleri arasında bankanın internet sayfasını ziyaret edenlerin sayısı yüzde 50 arttı. Molalı Kredi” sayfasını 10 günde 40 bin kişi ziyaret edip bilgi aldı. Çağrı merkezini arayan kişi sayısı günde 3 bini bulurken, yaklaşık bin 500 kişi de kredi başvurusunda bulundu.

MÜŞTERİ İÇİN CAN SİMİDİ

Ürünün özellikleri hakkında bilgi veren Behar, “Müşterinin gerçekten o dönem için ihtiyacı olduğunu bilerek ödeme zorluğuna düşmemiş müşterilerimize bu imkanı sağlıyoruz. Talep ettiği sırada gecikmiş taksidi olmamalı” dedi. TEB’in Molalı Kredi reklam filminde oynayan Engin Günaydın’ı halkın sevdiği bir karakter olduğu için seçtiklerini belirten Gamze Akgüney Behar, “Kredi başvurusundaki artışta ürünün özelliği kadar Engin Günaydın’ın oyunculuk yeteneğinin ve reklamın da katkısı büyük oldu. TEB olarak daha yaygın bir kitleye sesimizi duyurmak için böyle sevilen bir karakteri kullanmayıdüşündük” dedi. Behar, reklam filmlerinin Show TV’de yayınlanan Pazar Sürprizi Programı’na da konu olduğunu anlatan Behar, “Ünlülere ‘Aşkta mola olur mu?” sorusunu sordular. Reklam filminin böyle bir popülaritesi oldu” diye konuştu.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir