Temel İhtiyaç Desteği Kredisi Tüm Detayları

Temel İhtiyaç Desteği Kredisi Tüm Detayları

Temel İhtiyaç Desteği Kredisi için başvurular bugün itibari ile alınmaya başlandı. Hükümet öncülüğünde Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından coronavirüs tedbirleri kapsamında ihtiyacı olan vatandaşlara 6 ay geri ödemesiz Temel İhtiyaç Desteği Kredisi kullandırılıyor. Peki Temel İhtiyaç Kredisi başvurusu nasıl yapılır? İşte merak edilen tüm detaylar..

Temel İhtiyaç Desteği Kredisi Tüm Detayları

En çok merak edilen konuların başında Temel İhtiyaç Desteği başvurusunun nasıl yapılacağı konusu geliyor. Temel İhtiyaç Desteği ‘ni Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak geçtiğimiz günlerde duyurmuş, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ‘da tüm şartları ve süreci kamuoyu ile paylaşmıştı. Temel İhtiyaç Desteği kapsamında 6 ay ödemesiz ve 36 ay taksitle 10.000 TL ‘ye kadar destek sunuluyor..

Temel İhtiyaç Desteği Başvuru Şartları

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank bu kapsamda bireysel ihtiyaç kredisi veren bankalar.. Bu kamu bankaları aylık geliri 5 bin Lira ‘yı aşmayan hane halklarına uygun faizli kredi verecek. Bireysel müşteriler 10.000 TL ‘ye kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli aylık eşit taksitli kredi kullanabilecekler.

” Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi “ adı verilen uygulamada, temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla bireysel segment müşterileri, 10 bin TL ‘ye kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli, aylık eşit taksitli kredi kullanabilecek. Müşterilere, Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaleti ile bu krediden faydalanma imkanı da sunulacak. “Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi”, bankalar tarafından ortak kriterlerle değerlendirilecek.

Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Temel İhtiyaç Desteğ i’nden yararlanmak isteyen vatandaşlar, Ziraat Bankası, Halkbank ya da VakıfBank ‘tan yalnızca birine başvuru yapabilecekler. Alınan sağlık tedbirleri kapsamında kredi başvurularının öncelikli olarak bankaların mobil uygulamaları veya internet şubeleri aracılığıyla yapılması öneriliyor.

Temel İhtiyaç Desteği Kredisi Tüm Detayları

Temel İhtiyaç Desteği Parası Nasıl Çekilecek?

Bu 3 kamu bankası tarafından başvuruların alınması sonrasında kredi kullandırılması uygun olarak değerlendirilen müşterilerin hesaplarına kredi tutarları aktarılacak olup müşteriler kredi tutarını ATM ‘lerden çekebilecekler.

Temel İhtiyaç Desteği Kredisi Hesaplama

Bahse konu 6 ay ödemesiz kredi uygulamasına ilişkin örnek ödeme ise şu şekilde:

Kredi Tutarı (TL)

Toplam Vade Ödemesiz Dönem Taksit Tutarı (TL)
(Sonraki 30 ay boyunca)

10.000 TL

36 ay 6 ay 376 TL
7.500 TL 36 ay 6 ay

282 TL

5.000 TL 36 ay 6 ay

188 TL

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir