Temmuz Ayı Emekli ve Memur Maaş Zammı Belli Oldu

Temmuz Ayı Emekli ve Memur Maaş Zammı Belli Oldu

2020 yılı Temmuz ayı emekli ve memur maaş zammı belli oldu. Milyonlarca memur ve emeklinin beklediği zam haberi bugün belli oldu. Yılın ilk 6 ayındaki enflasyon oranına göre belirlenen zam oranı Haziran ayı enflasyonunun da açıklanması ile netlik kazandı.

Temmuz Ayı Emekli ve Memur Maaş Zammı Belli Oldu

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin temmuz ayı zammı ile memur ve memur emeklilerinin enflasyon farkı zammı bugün açıklanan enflasyon rakamları ile belli oldu. Açıklanan rakamlara göre memur ve emekliler temmuz ayında % 5,75 oranında zam alacaklar.

Temmuz ayında milyonlarca memur ve emekli, maaşlarını zamlı olarak alacaklar. Memur ve emeklilerin maaşlarına enflasyon farkı zammı yansıtılacak. Memurlara bu yılın ilk yarısında uygulanan toplu sözleşme doğrultusunda maaşlara % 4 artış yapılmıştı. Toplu sözleşme gereğince enflasyon farkı 6 aylık dilimler halinde hesaplanıyor. Bu yılın ilk yarısında enflasyonun % 4 ‘ü aşan kısım kadar memurlara enflasyon farkı da verilecek.

Temmuz Ayı Emekli ve Memur Maaş Zammı Belli Oldu

Haziran Ayı Enflasyonu Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan rakamlara göre, memur ve emekli maaşlarına ilk 6 ayda gerçekleşen enflasyona göre % 1,75 fark oluştu. Böylece daha önce % 4 olarak belirlenen memur ve emeklilerin maaşlarında % 5,75 artış yapılacak.

TÜİK tarafından açıklanan verilere göre, enflasyonda Haziran ‘da bir önceki aya göre yüzde 1,13, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 5,75, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 12,62 ve 12 aylık ortalamalara göre ise yüzde 11,88 artış gerçekleşti.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir