THY’den Üniversitelilere Kariyer Fırsatı

THY’den Üniversitelilere Kariyer Fırsatı

THY’den üniversitelilere kariyer fırsatı müjdesi geldi. Türk Hava Yolları (THY), idare, insan kaynakları, kabin içi, pazarlama ve yer hizmetleri birimlerinde çalıştırılmak üzere binden fazla eleman alacağını duyurdu. Ön müracaatlar ise internetten yapılacak ve başvurular 4 Nisan tarihine kadar yapılabilecek.

THY’den Üniversitelilere Kariyer Fırsatı

Havayolu ulaşımındaki başarısını tüm dünyaya kabul ettiren ve bir dünya markası olan Türk Hava Yolları (THY),  uçuş ağını her geçen gün daha da genişletirken, ülke ekonomisine de önemli katkılar sağlamaya devam ediyor. Türk Hava Yolları, ülkede yarattığı istihdamla da işsizliğin azaltılmasında önemli bir rol oynamaya da devam ediyor.

Üniversiteliler İçin Önemli Fırsat

Uçuş ağını dünyanın 124 ülkesine kadar genişleten ve 306 noktaya uçan Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanı’nın faaliyete geçmesi ile birlikte, filosuna bu sene yeni uçaklar da katacak. Uçak filosundaki artış ile uçuş noktalarını daha da artıracak olan şirket, büyümesine paralel olarak personel arayışlarına da hız verdi. Çok sayıda yeni pilot alan ve yeni alımlar için hala başvuruları kabul eden THY, ayrıca bu yıl içerisinde bin 600 kabin görevlisi almayı planlıyor. THY kabin görevlisi ve pilot alımlarının yanında, üniversitelerin lisans, son sınıf, yeni mezun veya yüksek lisans öğrencileri için de resmi web sitesinden işe alım ilanı yayınladı.

THY’de Hangi Bölümlere Alım Yapacak ?

THY tarafından yetenek programı olarak tanımladığı “TaKe-off” adı verilen program da gençlerin çalışacağı bölümler “Mali, Operasyon, Yatırım ve Anlaşmalar, Turkish Cargo, İnsan Kaynakları ve Destek Üniteleri, Planlama, Kalite ve Teknik, Pazarlama ve Satış, ” olarak duyuruldu. Belirtilen departmanlara ilişkin başvurular 4 Nisan tarihine kadar devam edecek. Başvuruları kabul edilen adaylar Ağustos – Eylül aylarında işe başlayacaklar. Yeni alınacak personeller İstanbul ‘da istihdam edilecekler.

THY İş Başvuru Şartları Neler ?

Türk Hava Yolları’nın duyurduğu departmanlardaki personel alımlarına başvuracak olanlar, beceri ve yetkinliklerine uygun ünitelerde en verimli şekilde değerlendirilecekler. “TaKe-off” programı için başvuru yapacakların üniversitelerde lisans ya da yüksek lisans öğrencisi olmaları, son sınıf veya yeni mezun olmaları gerekiyor. Yeni mezunlar için mezuniyet tarihi üzerinden iki yıl, yüksek lisans öğrencileri için ise mezuniyetin üzerinden üç yılın geçmemiş olması şart. Ayrıca, başvuran adayların iyi derece İngilizce bilmesi de aranan kriterler arasında yer alıyor.

Çalışanlara Çok Önemli Sosyal Olanaklar Sunuyor

Türk Hava Yolları, neredeyse tüm çalışanlarına önemli sosyal imkan ve olanaklar sağlıyor. Bu kapsamda, bünyesinde çalışanlara özel sağlık sigortası, çalışan aileleri için sunulan özel sağlık sigortası indirimleri, yemek, geniş bir bölgeye yayılmış servis ağı gibi pek çok avantaj sunuyor. Ayrıca THY, evlenme yardımları, çocuklu kadın çalışanlar için kreş imkânı, doğum yardımı, ölüm yardımları da sunuyor. Ayrıca ücretsiz ve indirimli yurtiçi / yurtdışı uçuş imkânları, emzirme yardımı, tüm dünyada anlaşmalı konaklama ve vize kolaylığı gibi çok önemli fırsatlar sağlıyor.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir