Toki 100 Bin Sosyal Konut Aylık Taksitleri Ne Kadar Olacak ?

Toki 100 Bin Sosyal Konut Aylık Taksitleri Ne Kadar Olacak ?

Hükümet tarafından önemli bir sosyal proje olarak hayata geçirilen ve başvuruları alınmaya başlayacak olan 100 Bin Sosyal Konut projesinin detayları merak ediliyor. Konuya ilişkin en çok merak edilen detaylardan olan konut fiyatları ve ödeme koşulları netlik kazandı. Hangi konutu alacak kişi kaç para taksit ödeyecek ve evlerin bedeli ne kadar olacak? İşte Toki 100000 Sosyal Konut Projesine ilişkin tüm merak edilen detaylar…

Toki 100 Bin Sosyal Konut Aylık Taksitleri Ne Kadar Olacak ?

Toki tarafından yapımı gerçekleştirilecek 100 bin sosyal konut için başvurular başladı. Başvuru için yatırılması gereken ücretler de belli oldu. Bu kapsamda 2+1 konutlara başvurmak isteyenler 500 TL ve 3+1 konutlara başvurmak isteyenler ise 1000 TL başvuru bedelini Ziraat Bankası’na yatırarak başvurularını gerçekleştirebilecekler.

Peki başvuru yapılacak sosyal konutların fiyatları ne kadar olacak? Evlerin toplam bedelleri ve aylık ödenmesi gereken taksit tutarları da merak konusu.. İşte o merak ettiğiniz tüm soruların cevapları..

Toki yüz bin adet sosyal konut projesi kapsamında 81 il genelinde inşa edilecek 2+1 konutların 140.000 TL ile 180.000 TL fiyat aralığında olacak. Yine proje kapsamında yapımı gerçekleştirilecek 3+1 konutlar 160 bin TL ile 210 bin TL fiyat aralığında satışa sunulacak.

Toki 100 Bin Konut Taksit Ödemeleri Tüm Detaylar

Toki konutlarına başvurmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri de aylık ödenecek taksitler. Öncelikle belirtmek isteriz ki Toki tarafından yapılacak bu projede ilk defa sabit taksitli konut satışları gerçekleştiriliyor. Yani daha önceki yıllarda yapılan Toki konutlarının ödemelerinde olduğu gibi taksit tutarları TÜFE – TEFE oranlarına göre artış göstermeyecek. Bu projelerde taksitler tamamen sabit olacak. Bu da çok önemli bir avantaj olarak görülüyor.

Toki 100 Bin Sosyal Konut Aylık Taksitleri Ne Kadar Olacak

Proje kapsamında başvuranlar arasında çekilecek kurada çıkacak evin bedelinin yüzde 10 ‘u peşin olarak tahsil edilecek. Kalan tutar ise % 0,49 oranla Ziraat Bankası tarafından 240 aya varan vadelerle kredilendirilecek. Kurada ev çıkanlar önce yüzde 10 peşinat bedelini ödeyecekler ardından da takip eden ayda ilk taksitlerini ödeyerek ödemelerini başlatmış olacaklar. Yani bu projede taksit ödemeleri konutlar teslim edilmeden başlatılacak. Bu da diğer projelerden farklı olan kısımlardan bir diğeri..

100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa edilecek evler en geç 1,5 yıl içerisinde bitirilerek sahiplerine teslim edilecek. Aylık taksit ödemeleri ise 2+1 dairelerde 894 TL ‘den 3+1 konutlarda ise 1022 TL ‘den başlayacak..

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir