Toki İndirim Kampanyası – Tüm Detaylar

Toki İndirim Kampanyası – Tüm Detaylar

Toki’den ev satın almış pek çok kişi tarafından beklenen Toki İndirim Kampanyası nihayet başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ‘nın borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ya da iş yeri alıcılarına ilişkin indirim kampanyasına başvurular bugün itibari ile başladı. Kampanya kapsamında borcunu ödemek isteyen TOKİ alıcıları % 22 indirim oranından yararlanabilecekler.

Toki İndirim Kampanyası – Tüm Detaylar

TOKİ tarafından konuya ilişkin olarak yapılan yazılı açıklamaya göre, bu yıl ikincisi düzenlenen indirim kampanyasında konut ya da iş yeri alıcılarına peşin ödemelerde % 22 oranında indirim yapılacak. Kampanyadan bütün borç bakiyesini kapatamayacak olan ancak borcunun bir kısmını ödeyerek borçlarını hafifletmek isteyen vatandaşlar da yararlanabilecek. Bu kişiler, borç bakiyelerinin dörtte birinden az olmamak kaydıyla yaptıkları peşin ödemelerde % 22 oranında indirim olanağından yararlanabilecek.

İndirim Kampanyası 23 Eylül – 18 Ekim Tarihleri Arasında Geçerli

Toki indirim kampanyasından faydalanmak isteyen iş yeri ve ev alıcıları, bugünden itibaren 18 Ekim tarihine kadar ilgili bankaya başvuru yapabilecekler. 18 Ekim tarihi itibariyle sona erecek Toki İndirim Kampanyası için başvurular bu tarihe kadar yapılmalı. Bu tarihten sonra toplu ödeme yapılmış olsa dahi toplam borç miktarından indirim yapılmayacak.

Toki’nin ilgili indirim uygulaması kapsamında olan projelerdeki iş yeri ve konut alıcılarının, Toki indirimi için başvuru yaparken ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

Toki İndirim Kampanyası

12 Aydan Az Taksiti Kalanlar Kampanyadan Yararlanamıyor

Satışları 2018 yılı Haziran ayı sonuna kadar inşa edilmiş ve geri ödeme taksiti yine 2018 yılı Haziran ayı sonuna kadar başlamış iş yeri ve konut sahipleri mevcut indirim kampanyasından yararlanabilecekler. Ancak kalan taksit sayısı 12 ay ve daha az olan projeler indirim kampanyasına dahil edilmedi.

Konut kredisi kullanarak kampanyadan yararlanmak isteyen Toki alıcıları, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi ‘ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir