Toki Satışlar Başladı! Düşük Taksitle Ev Sahibi Olun

Toki Satışlar Başladı! Düşük Taksitle Ev Sahibi Olun

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) düşük taksitlerle ev sahibi yapmaya devam ediyor. Toki Satışlar bölümünü takip ederek güncel konut vet işyeri satışlarını takip edenler  kazançlı çıkıyor. Son olarak 32 ilde 5439 konutu açık satışa çıkaran TOKİ aylık 343 TL taksitlerle konut satışı yapıyor. Üstelik konutlar tamamlanmış ve başvuru önceliği esasına göre açık satıştan satılacak…

Toki Satışlar ile Kolayca Ev Sahibi Olun

TOKİ, Türkiye’nin dört bir yanında ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızı düşük taksitlerle konut sahibi yapmaya devam ediyor. Kredisiz ve tamamlanmış evlerinizi hemen teslim alıp içerisine oturabileceğiniz Toki Satışları sayesinde kira ödemekten kurtulacaksınız. Son olarak 32 ilimizde 5439 konutu açık satış yöntemi ile satışa sunan Toki yine dikkatleri üzerine çekti. Projelere göre farklılık gösteren konutların fiyatları 80.000 TL ‘den, taksitleri ise 343 TL ‘den başlıyor. Üstelik konutlar ön şartsız, kurasız ve başvuru önceliğine göre satılıyor. Vatandaşlar son başvuru tarihine kadar ilgili bankalara müracaat ederek konut sahibi olabilecekler.

Toki ‘den Ev Sahibi Olma Koşulları / Şartları

TOKİ ‘nin uygun taksitli evleri için başvuru yapacak vatandaşların hiç konut sahibi olmaması, daha önce TOKİ’den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olmaları şartı bulunuyor. Bu koşulları sağlayanlar 18 yaşını da doldurmaları halinde TOKİ ‘den ev sahibi olabiliyorlar. Konutların satışları niteliklerine ve bulunduğu illere göre % 10, % 20 ve % 25 peşinat bedeli ile 120 ve 240 ay vade seçenekleri ile gerçekleştiriliyor.

TOKİ Önceliği Yatay Mimarilere Verdi

Toki yeni projelerinde ilk yıllarında gördüğümüz yüksek katlı binalardan vazgeçerek daha düşük katlı yatay mimarileri tercih etmeye başladı. Bu kararda Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘ın talimatı etkili oldu. Talimatın ardından  konut inşasında yatay ve yöresel mimariye yönelen TOKİ ‘nin, inşa ettiği konutların % 84 ‘ünü 6 kat ve aşağısındaki binalar oluşturuyor. Ayrıca, farklı ekonomik gruptan insanların bir arada yaşamasına olanak sağlayan mahalle kültürünü dikkate alarak projeler hazırlanıyor. Bu sayede düşük gelire sahip olanlar da nitelikli ve kaliteli konutlara sahip olabiliyorlar. Üstelik çok uygun ve düşük taksitlerle…

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir