Toki Taksitleri ve Peşinat Miktarları Belli Oldu

Toki Taksitleri ve Peşinat Miktarları Belli Oldu

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 67 ilde 140 farklı proje ile yürüttüğü 50.000 sosyal konut projesi ile ilgili  başvurular hız kesmeden devam ediyor. Toki projeleri hakkında en çok merak edilen konulardan biri de Toki taksitleri ve peşinat miktarları belli oldu. Başvuru sayısı rekora koşarken Türkiye genelinde yapılacak konutlara ilişkin ödeme detayları ortaya çıktı. İşte Toki projeleri için ödenecek peşinat tutarları ve taksit miktarları…

Toki Taksitleri ve Peşinat Miktarları Belli Oldu

Geçtiğimiz günlerde Çanakkale ‘de Sosyal Konut Kentsel Dönüşüm toplantısına katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 67 ilde 140 proje ile hayata geçireceği 50 bin sosyal konut projesine başvuru sayısının 200.000 ‘i aştığını duyurdu. Bugüne kadar Toki tarafından 590.000 konutun kentsel dönüşüm ile rehabilitasyonunu yaptıklarını belirten Bakan Murat Kurum, “Türkiye’de 6,7 milyon konutun dönüştürülmesi gerekiyor tüm Türkiye’de. 1,5 milyon konutun acil ve öncelikli dönüşümünün yapılması gerekli. Bu alanlara ilişkin de yılda 300 bin konut yapmak suretiyle, önümüzdeki 5 yıllık süreçte buraları dönüştürmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Toki Taksit ve Peşinat Tutarları – Liste

Toki tarafından 67 farklı ilde inşa edilecek konutlara ilişkin detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konulardan biri olan ödeme koşulları da ortaya çıktı. İşte il il projelerde ödenmesi gereken peşinat miktarları ve taksit tutarları listesi…

Toki Ödeme Tercihleri 2019

Yukarıdaki listede detayları görüleceği şekilde 2+1 daireler için % 12 ya da % 20 peşinat tercih edilebiliyor. Bu daireler için ise 180 ay da 240 aylık ödeme seçenekleri tercih edilebiliyor.

Öte yandan 3+1 daireler için ise % 10 ya da % 20 peşinat ödemesi tercih edilebiliyor. Ödemeleri ise 120 ay ya da 180 aya bölünebiliyor.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir