Toki Yüzde 22 İndirim Kampanyası Başladı – 2019

Toki Yüzde 22 İndirim Kampanyası Başladı – 2019

Toki yüzde 22 indirim kampanyası başladı. Toki vasıtası ile uygun taksitler ve ödeme koşulları ile ev sahibi olan vatandaşlar için destek bu kadarla da sınırlı değil.. Toki’den bir ev sahibi olanlar imkanları olması halinde önemli indirim oranları ile kalan borçlarını kolayca kapatabiliyorlar. Böylece taksitlerine gelecek memur maaş artış oranlarındaki zamdan da kurtulmuş oluyorlar. 2019 yılı Toki İndirim Oranı ise oldukça tatmin edici.. Toki ‘ye borçlarını ödemek isteyenler % 22 indirimle borçlarını ödeyebilecekler. Üstelik Ziraat Bankası ve Halkbank da borcunu kapatmak ve taksitlerini sabitlemek isteyenler için kredi kullandıracak…

Toki Yüzde 22 İndirim Kampanyası Başladı – 2019

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum geçtiğimiz günlerde Toki’nin borcunu ödemek isteyen vatandaşlara önemli bir oranda indirim yapacağını duyurmuştu. Bakan Kurum’un müjdesini  verdiği o uygulama başladı ve indirim oranı da yüzde 22 olarak açıklandı. % 22 ‘lik TOKİ indirim kampanyası başvuruları başladı. Borcunu erken ödeyerek tapusuna kavuşmak isteyen ev ve iş yeri alıcılarının tamamı kampanyadan yararlanabilecekler.

Daha önceki dönemlerde Toki’den konut ve iş yeri satın alan yaklaşık 210.000 kişi istemesi halinde kampanyadan  yararlanabilecekler. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yapılacak yüzde 22 indirim kampanyasına başvurular bu hafta itibari ile  başladı.

Ev Sahibi Olanlar İndirimden Oldukça Memnun

Toki ‘nin son yıllarda geleneksel hale getirdiği ve hemen hemen her yıl düzenlediği indirim kampanyası için vatandaşlardan yoğun talep geliyordu. Bu istek ve talepleri dikkate alan TOKİ, geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için yapılacak peşin ödemelerde % 22 oranında indirim yapılacağını duyurdu. Toki tarafından 2019 yılına özel olarak düzenlenen indirim kampanyasından, 2017 yılı sonuna kadar geri ödeme taksiti başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanabilecekler.

Toki ‘ye borcu olan vatandaşlar, mevcut borç bakiyelerini peşin olarak kapatmaları halinde yüzde 22 oranında indirim olanağından yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak alıcılar ise borç bakiyesinin % 25 ‘inden az olmamak kaydı ile yaptıkları ödemeye, yüzde 22 indirim kampanyasından kısmi olarak yararlanabilecek. Konut ve iş yeri alıcıları, borç kapatma tarihi itibarıyla hesaplanacak borç bakiyelerini 21 Mart – 19 Nisan tarihleri arasında satış işlemlerini gerçekleştirdikleri bankalardan öğrenebilecekler.

Ziraat Bankası ve Halkbank Toki İçin Kredi Kullandıracak

Toki İndirim Kampanyası ‘ndan yararlanmak için pek çok vatandaş şimdiden kredi arayışlarına başladı bile. Aylık olarak ödedikleri taksitleri sabitlemek isteyenler Ziraat Bankası ve Halkbank ‘tan kredi kullanabilecekler. Kampanya tarihinden sonra yapılacak borç kapatma ve kısmi ödemelerde söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak. Kalan taksit sayısı 12 ve daha az olan konut ve iş yeri alıcıları da indirim kampanyasından faydalanamayacak.

Toki’den Ev Satın Alan 210.000 Kişi Yararlanabilecek

210.000 konut ve iş yeri alıcısının yararlanabileceği Toki İndirim Kampanyasından yararlanmak için gerekli detaylar da belli oldu. Alıcıların, başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması gerekiyor. Ayrıca kampanyadan yararlanmak isteyenlerin geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcunun da bulunmaması şart.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir