TOKİ’den160 Bin TL’den Başlayan Fiyatlarla Ev Satışı

TOKİ’den160 Bin TL’den Başlayan Fiyatlarla Ev Satışı

Toki’den 160 Bin TL’den başlayan fiyatlarla ev satışı.. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan tarafından yapılan açıklamaya göre, İstanbul Kayaşehir’de yatay mimari ve mahalle konsepti ile orta gelirli vatandaşlar için inşa edilen 605 yeni konut kura yöntemiyle satışa çıkarılacak.

TOKİ’den 160 Bin TL’den Başlayan Fiyatlarla Ev Satışı

İstanbul Kayaşehir’de TOKİ konutlarına 2-11 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan başvurular tamamlanmasının akabinde 25 Nisan günü kura çekilişi ile ev sahipleri belli olacak. 160 bin TL’den başlayan konut fiyatlarında taksitlerin en düşüğü ise 667 TL’den başlayacak.

Dar gelirli ve daha önce hiç konut sahibi olmayan vatandaşları kira öder gibi ev sahibi yapmayı hedeflediklerini ifade eden TOKİ Başkanı Ergün Turan, “İstanbul’da Kayaşehir’deki konut bölgemizde bugün yeni bir aşamaya geldik. Orta gelir katmanı için ürettiğimiz 605 sosyal konutun yapımı önemli bir seviyeye ulaştı; satış için gerekli koşullar oluştu. Bu nedenle İstanbullulara bu müjdeyi verme ve satışı başlatma kararı aldık. Konutlarımız farklı kesimlerin ihtiyaç ve alım gücüne hitap edecek şekilde minimum maliyet ile bütçelendi. Dolayısıyla vatandaşlarımız, en düşük 160 bin TL’den başlayan en yüksek 620 bin TL arasında, imkanları ölçüsünde istedikleri konutlara başvuruda bulunabilecekler” dedi.

TOKİ Başvuru Şartları Neler?

Başvuru yapacak vatandaşların hiç konut sahibi olmaması gerektiğine dikkat çeken Turan, “Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız başvurularını üç kategoride gerçekleştirecek. Bu kategoriler şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlerini, en az yüzde 40 engelli vatandaşları ve diğer alıcı adayı vatandaşlarımızı kapsıyor. Başvuru yapacak kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ve İstanbul’da en geç 30.04.2016 tarihinden itibaren kesintisiz ikamet ediyor olması gerekiyor. Ayrıca kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulünün olmaması, daha önce TOKİ’den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması ve 18 yaşını doldurmuş olması ile bütün bunları belgelemiş olmaları gerekiyor. Ayrıca, başvuru sahipleri satışa sunduğumuz projeler kapsamında yer alan konut tiplerinden sadece birisi için başvuru yapabileceklerdir” ifadelerini kullandı.

TOKİ Başvuru Ne Zaman?

TOKİ Başkanı Turan, başvuru şartlarına haiz olan kişilerin başvurularını 2-11 Nisan tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası AŞ’nin İstanbul’daki bütün şubelerinden 5 bin TL başvuru bedelini yatırarak başvurularını yapabileceğini söyledi. Satılacak konutların satış işlemlerinin yüzde 25 peşinat bedeli, 120 ay vade ve yüzde 40 peşinat bedeli ile 144 ay vade seçenekleri ile gerçekleştirileceğini aktaran Turan, konutların satış bedellerinin 160 bin TL’den en düşük konut taksitinin de aylık 677 TL’den başladığını ifade etti.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir