Turkcell Grup Finans Genel Müdür Yardımcılığı’na Atama

Turkcell Grup Finans Genel Müdür Yardımcılığı’na Atama

Ağustos 2018’den itibaren Turkcell Grup Finans Genel Müdür Yardımcılığı görevini vekaleten yürütmekte olan Osman Yılmaz, 25 Ekim 2018 tarihi itibari ile bu göreve resmen atandı. Osman Yılmaz, Turkcell ailesine 1 Ağustos 2016 tarihinde Hazine, Risk ve Tahsilat Yönetimi Direktörü olarak katılmıştı.

Turkcell Grup Finans Genel Müdür Yardımcılığı’na Osman Yılmaz Atandı

Profesyonel iş hayatına Türkiye İş Bankası Hazine Bölümü’nde başlayan Yılmaz, 2007 yılında BNP Türk Ekonomi Bankası Hazine Bölümü’nde Bilanço Yönetimi Sorumlusu olarak görev aldı. Osman Yılmaz, 2008-2016 yıllarında HSBC Küresel Varlık Yönetimi’nde, Yapılandırılmış Ürünler Kıdemli Fon Yöneticisi ve Sabit Getirili Fonlar ve Çoklu Varlık Fonları Grup Yöneticisi görevlerini yürüttü.

Lisans eğitimini Ekonomi ve İşletme alanlarında London School of Economics and Political Science ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden alan Yılmaz, ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde Finans Mühendisliği yüksek lisans programını ve Özyeğin Üniversitesi’nde ise Finans doktorasını tamamladı.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir