Turkiye Finans Kredilerde Kar Oranlarini Indirdi

Turkiye Finans Kredilerde Kar Oranlarini Indirdi

Bankalar kredilerde faiz oranlarını yada kar oranlarını indirmeye devam ediyorlar. Son olarak Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan kredilerde kar oranı indirimi haberi geldi. Yapılan açıklamada ekonomik krizin etkisini azaltabilmek ve piyasaların hareketlenmesini sağlamak amacıyla kredilerin kar oranlarında indirime gitmeye karar verdikleri belirtildi.

Açıklamaya göre İşyeri ve Arsa Kredilerinde kredi kar oranları 12 ay vadede yüzde 0,72’ye 60 ay vadeli kredilerde de yüzde 1,35’e düşürüldü.

Konut sahibi olmak isteyenler için ise tutsat kredilerde 12 ay vadede kredi kar oranı yüzde 0,67 ve 60 ay vadede ise 1,30 olarak düzenlendi.

Otomobil Kredilerinde de indirime gidilen kampanya sonrasında Otomobil Kredilerinde kredi kar oranları ise şöyle düzenlendi; Sıfır Kilometre Araçlar İçin 12 ay geri ödemeli kredilerde kredi kar oranı 0,77 ve 36 ay geri ödemelerde ise kredi kar oranı yüzde 1,29.

Kredi Kar Oranları indirimleri ve diğer detaylar hakkında bilgi almak için Türkiye Finans şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir