Türkiye IMF ile Anlaşacak Yalanına Sert Tepki

Türkiye IMF ile Anlaşacak Yalanına Sert Tepki

Hazine ve Maliye Bakanlığı ‘ndan Türkiye IMF ile anlaşacak yalanına sert tepki geldi. Bakanlık bazı medya organları ve sosyal medya hesaplarında yayılan haberlere ilişkin bir açıklama yaparak “IMF ‘nin gündeme gelmesi algı operasyonu” ifadeleri kullanıldı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin Uluslararası Para Fonu (IMF) ile anlaşacağı yönündeki haberleri sert bir dille yalanladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada ‘IMF ile yolun kesişmesi dahi söz konusu değil” ifadeleri yer aldı.

Türkiye IMF ile Anlaşacak Yalanına Sert Tepki

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

Türkiye ekonomisi ile ilgili “kriz” beklentisi boşa çıkanların içine düştükleri hali, umutsuzlukla sarıldıkları yalan ve iftiraların ulaştığı boyutu şaşkınlık ve üzüntü ile izliyoruz.

Tüm borçluluk oranları, borç çevirme oranları ve mali disiplin performansı ortaya konularak, Türkiye’nin; ne kredi açısından, ne de teknik destek açısından IMF ile yolunun dahi kesişmesinin söz konusu olamayacağı defalarca ortaya konulmuştur. Bu performansa rağmen, IMF konusunun gündeme getirilmesinin hiçbir tutarlılığının olmadığı, amacı belli bir algı operasyonu olduğu çok açıktır.

Haberlere IMF ‘den de Yalanlama Geldi

Türkiye ‘de hükümetin açıklamalarını dikkate almayanların, iddialarının doğrudan IMF tarafından yalanlanmasına rağmen aynı tiyatroyu oynamaya devam etmelerinin tek bir nedeni vardır. Türkiye hükümetine zarar vermek için, Türk ekonomisine, Türk milletine zarar vermeyi göze almış bir akıl tutulması yaşanmasıdır. Bu hastalıklı ruh hali tehlikeli bir boyuta ulaşmıştır.

Türkiye ekonomisi güçlüdür. Türkiye ekonomisi hiçbir dış yardım ya da desteğe ihtiyaç duymadan yaşadığı spekülatif süreci atlatmıştır ve girdiği dengelenme sürecini başarı ile sürdürmektedir. Alınan tedbirler ve ortaya konulan stratejiler ile ekonomideki güçlenme devam edecektir.”

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir