Ücretsiz İzne Çıkarılanlara Maaş Müjdesi

Ücretsiz İzne Çıkarılanlara Maaş Müjdesi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ‘tan ücretsiz izne çıkarılanlara maaş müjdesi geldi. Bakan Albayrak, koronavirüs pandemisi nedeni ile alınan tedbirlere dair sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Açıklamada en önemli müjde ise ücretsiz izne çıkarılanlara geldi. İşte o müjdelerden satır başları…

Ücretsiz İzne Çıkarılanlara Maaş Müjdesi

” Birinci önceliğimiz hiçbir vatandaşımızın işini kaybetmemesi ” açıklamasında bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bu konuda pek çok önlem aldıklarını ifade etti. Bu önlemler kapsamında Bakan Albayrak, ücretsiz izne çıkartılan çalışanlar için de maaş desteği başlatacaklarını belirtti.

İşte Maaş Desteği Müjdesinin Detayları

Bakan Albayrak açılamalarını şöyle sürdürdü;

” Ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlarımız merak etmesin. Onlar için de maaş desteğini başlatacağız. Ayrıca, Halkbank aracılığı ile Hazine destekli düşük maliyetli Esnaf Destek finansmanı devreye girdi. Pazartesi günü itibari ile 180.000 üzerinde esnafımız kredi için, yaklaşık 46.000 esnafımız da Paraf Ticari Kartı için başvuru yaptı. 71 binden fazla esnafımıza 25.000 Lira finansman, 30.000 ‘den fazla esnafımıza da 25.000 Lira limitli ticari kart sağlandı. Sağlanmaya da devam ediyor. Buradaki temel ilkemiz: maksimum hız ve minimum koşul. Yine KOBİ’lerimiz için KGF aracılığı ile İş’e Devam Desteğini devreye almıştık. Yaklaşık 51.651 firmamız ” İş’e devam desteği “ne başvurdu.

Pazartesi gün sonu itibari ile yaklaşık 23.000 firmaya, 20.000.000.000 Lira kredileri tahsis edildi. Bu firmaların % 96 ‘sını KOBİ’lerimiz oluşturdu. Kullandırımlar bu hafta başladı. 2,8 milyar Lira ‘lık finansman ilk gün KOBİ ‘lerimizin hesaplarına geçti. Vatandaşlarımızın, esnafımızın, KOBİ’lerimizin taleplerini tüm ekibimiz ile anlık takip ediyoruz. ”

Ücretsiz İzne Çıkarılanlara Maaş Müjdesi

Temel İhtiyaç Desteği Ödemeleri Başlıyor

” 5000 TL altında geliri olan vatandaşlarımız için 10000 Lira ‘ya kadar, çok düşük maliyetli temel ihtiyaç desteği devreye alındı. 3,7 milyon insanımız başvurdu. Kredi ödemelerini bu hafta başlatıyoruz. Esnafımız için, mücbir sebep kapsamına giren firmalarımız ve KOBİ ‘lerimiz için vergi ve SGK ödemelerini ertelemiştik. Ayrıca dükkânını kapatan ya da işleri yavaşlayan esnafımıza kısa çalışma ödeneği sağlayacağımızı belirtmiş; esnafımızın yanında çalışanların maaşının büyük kısmını ödeyeceğimizi söylemiştik. Bu süreçte kısa çalışma ödeneğine başvuramayan esnaflarımız, ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlarımız oldu. “

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir